اخبار خراسان رضویفرهنگ و ادبفرهنگی

34 مدرسه در خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید

سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: ۳۴ مدرسه در استان همزمان با دهه فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بهره‌برداری رسید.

 

 

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، ابوالقاسم بابایی اظهار کرد: ۳۴ مدرسه در استان همزمان با دهه فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بهره‌برداری رسید.

سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: برای ساخت این مدارس بیش از ۶۲۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که ۵۰ درصد آن از محل اعتبارات دولتی و بقیه با مشارکت دولت و خیرین بوده است.

وی ادامه داد: این مدارس در مجموع دارای ۱۳۳ کلاس درس و زیربنایی بیش از ۱۶ هزار و ۸۰۰ مترمربع است.

بابایی گفت: استاندارد سرانه فضای آموزشی هشت متر مربع است در حالی که هم اکنون سرانه آموزشی در این استان برای هر دانش آموز ۳.۴ دهم متر مربع است که البته در منطقه آموزشی تبادکان این رقم ۱.۲ متر مربع و در برخی مناطق کمتر نیز هست.

سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی افزود: همچنین در سال جاری سامانه گرمایشی هزار و ۳۷۰ کلاس درس در حال استانداردسازی است که از این تعداد ۵۰۰ کلاس تا اواسط ماه آینده و ۸۷۰ کلاس نیز تا پایان امسال آماده خواهد شد.

وی ادامه داد: خراسان رضوی هم‌اینک بیشترین میزان استانداردسازی را برای سامانه‌های گرمایشی مدارس در مقایسه با دیگر استان‌های کشور دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا