اخبار خراسان رضویاقتصادیبازار و قیمت ها

330 هزار واحد مسکن روستایی در خراسان رضوی نیازمند بازسازی است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: از حدود ۴۸۶ هزار واحد مسکن روستایی موجود در استان ۳۳۰ هزار واحد نیازمند بازسازی و احداث مجدد است.

 

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، سیدرضا موسوی‌نیا اظهار کرد: از حدود ۴۸۶ هزار واحد مسکن روستایی موجود در استان ۳۳۰ هزار واحد نیازمند بازسازی و احداث مجدد است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: از سال ۱۳۸۴ تاکنون ۱۵۶ هزار واحد مسکونی روستایی خراسان رضوی با بهره‌گیری از تسهیلات حمایتی بنیاد مسکن بازسازی و تجدید بنا شده است.

وی اظهار کرد: بنا بر اعلام رسمی رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار است میزان تسهیلات برای ساخت مسکن روستایی افزایش یابد و از ۱۰۰ میلیون تومان برای هر واحد به ۲۰۰ میلیون تومان با کارمزد پنج درصد و دوره بازپرداخت ۲۰ ساله برسد.

موسوی‌نیا گفت: سهمیه تعیین شده برای دریافت تسهیلات ۲۰۰ میلیونی تومانی به منظور احداث مسکن روستایی ۱۶ هزار فقره است که به محض اعلام به استان، روند ثبت نام از متقاضیان و پرداخت آن آغاز می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی افزود: این تسهیلات با همکاری بانک‌های عامل، با کارمزد پنج درصد و دوره بازپرداخت ۲۰ ساله و تضامین زنجیره‌ای به متقاضیان پرداخت می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا