اجتماعیاخبار خراسان رضویسایرحوزه ها

3 هزار و 239 واحد مسکونی برای مددجویان در حال ساخت است

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر 3 هزار و 239 واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش این استان در حال ساخت است.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، رضا سلم‌آبادی در نشست خبری که با حضور معاونین حمایت و سلامت خانواده، اشتغال و خودکفائی، مشارکت‌های مردمی و فرهنگی در محل سال جلسات این اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر 3 هزار و 239 واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش این استان در حال ساخت است، تاکنون ۴۶۱ واحد تحویل داده شده و ۲۷۸ واحد نیز تا پایان سال به سرانجام می‌رسد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: در زمینه ایجاد اشتغال و توانمندسازی خانواده‌ها از ۳ منبع ایجاد درآمد می‌شود؛ بند ب تبصره ۱۶ بوده بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبارات بانکی ابلاغ شده و فقط ۲۶ درصد آن باقی مانده است.

وی بیان کرد: ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات روستایی و ۵۸ میلیارد تومان نیز از هم افزایی ابلاغ شده که جمعا ۷۰۳ میلیارد تومان جمع آوری شده و تاکنون ۶۹۰ تومان وصول شده است.

سلم‌آبادی اظهار کرد: منابع درآمد کمیته امداد از اعتبارات دولتی و مشارکت‌های مردمی است، در خراسان رضوی ۲۱۲ هزار خانواده تحت حمایت، ۱۷۷ هزار معیشت بگیر هستند که ۸۴ هزار خانواده شهری و ۹۵ هزار خانواده روستایی هستند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی در ادامه افزود: ۳۵ هزار و ۹۰۰ فرزند نیازمند داریم که ۱۱۵ هزار حامی به بعضی از آن‌ها را تحت حمایت قراردادند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۷۶۲ کودک یتیم و ۲۴ هزار فرزند محسنین هستند.

وی اظهار کرد: در ۱۰ ماهه ابتدای امسال از ۴۵۰ صندوق صدقات در منازل مشترکین و ۱۹ هزار و ۷۰۰ صندوق معابر، ۲۵ میلیارد تومان جمع آوری شده است.

سلم‌آبادی گفت: ۱۱۷ میلیارد تومان نیز از شهرها و روستاهای استان زکات جمع‌آوری شده که توسط خود مردم و خیران، صرف تامین جهیزیه، کمک معیشت و درمان خانواده‌های نیازمند شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: در بحث درمان، مددجویان کمیته امداد نیازمند حمایت مردم هستند، ۴ هزار و ۳۲۰ بیمار صعب العلاج در استان وجود دارند.

وی همچنین از ساخت 600 واحد مسکونی در حاشیه شهر مشهد خبر داد و افزود: به ازای هر واحد ۴۵ میلیون تومان توسط بنیاد علوی، ۳۵ میلیون تومان کمک کمیته امداد و ۱۰۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه توسط بنیاد مسکن صورت می‌گیرد.

سلم آبادی همچنین در بحث ساخت واحد مسکونی شهرستان‌ها نیز بیان کرد: ۲۰۰ واحد در رشتخوار و ۱۰۰ واحد دیگر در سبزوار ساخته می‌شود.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا