اجتماعیاخبار خراسان رضویسایرحوزه ها

19 درصد سفرهای جاده‌ای به خراسان رضوی افزایش داشته است

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: سفرهای جاده‌ای به این استان در موسم شیوع سویه جدید کرونا، طی نیمه نخست بهمن ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۱۹ درصد افزایش یافته است.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، ابوالفضل حسینی‌ عشرت‌آباد اظهار کرد: سفرهای جاده‌ای به این استان در موسم شیوع سویه جدید کرونا، طی نیمه نخست بهمن ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۱۹ درصد افزایش یافته است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی افزود: آمار به دست آمده از ۹ ورودی استان خراسان رضوی نشان می‌دهد از یکم تا ۱۵ بهمن ماه ۴۸۶ هزار دستگاه خودروی سواری سبک وارد این استان شده‌اند که این تعداد نسبت به مدت مشابه پارسال به تعداد ۴۰۹ هزار دستگاه خودرو، حدود ۱۹درصد افزایش نشان می دهد.

وی ادامه داد: در بازه زمانی یاد شده یک میلیون و ۱۷۶ هزار دستگاه خودروی سواری سبک از پنج ورودی به مشهد وارد شده‌اند که در مقایسه با نیمه بهمن ماه پارسال، ۱۲ درصد افزایش داشته است.

حسینی‌عشرت‌آباد بیان کرد: در حال حاضر محدودیت‌هایی بر تردد جاده‌های استان وضع نشده است و از طرف دیگر مدت‌ها بود که مردم به سفر نرفته بودند و برخی اکنون شروع به سفر کرده‌اند.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی به تداوم سفرهای زیارتی به مشهد و فعالیت گسترده مراکز اقامتی و تجاری استان اشاره کرد و گفت: تا پیش از این جریمه و محدودیت‌های جاده‌ای مهمترین عامل کاهش دهنده سفرها به مشهد بود و تا زمانی که محدودیت‌های یاد شده اعمال نشود سفرها به همین شکل روند افزایشی خواهد داشت.   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا