اجتماعیاخبار خراسان رضویحوادث

 17 هزار قاچاقچی و معتاد در خراسان رضوی دستگیر شده‌اند/کشف 35 تن مواد مخدر

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه ۳۵ تن انواع مواد مخدر در این استان کشف و ضبط شده است.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محمد حسین صالحی با بیان اینکه از ابتدای امسال تا پایان دی ماه ۳۵ تن انواع مواد مخدر در این استان کشف و ضبط شده است، اظهار کرد: ۸۰ تا ۸۵ درصد کشفیات را  پلیس مبارزه با موادمخدر انجام است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی افزود: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه بیش از ۱۷ هزار قاچاقچی و معتاد نیز در این استان دستگیر شده‌اند از این تعداد هفت هزار و ۲۹۰ نفر قاچاقچی و خرده فروش و بقیه معتاد هستند.

وی ادامه داد: همچنین امسال تا پایان دی ماه، هفت هزار و ۹۶۷ عملیات مبارزه با مواد مخدر انجام شده و ۶۶ باند مواد مخدر نیز منهدم شده است.

صالحی با بیان این که طی برآوردها حدود ۹ هزار معتاد متجاهر در استان حضور دارند افزود: از این تعداد بین هشت تا ۹ درصد بانوان هستند و  هفت هزار نفر از این افراد در مشهد حضور دارند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی اظهار کرد: تا نیمه نخست پارسال ظرفیت نگهداری و معتادان متجاهر استان هزار و ۸۰۰ نفر بود که ظرف یک سال اخیر به پنج هزار نفر افزایش یافته است، همچنین تا قبل از سال ۹۹ فقط در مشهد امکان نگهداری معتادان متجاهر بود اما هم اینک ۶ مرکز منطقه‌ای در نیشابور، سبزوار، تربت حیدریه، تربت جام و گلبهار نیز ایجاد شده است.

وی ادامه داد: بنا تصمیم مسوولان خراسان رضوی و هماهنگی‌های انجام شده قرار بر این است که تا پایان امسال تمام معتادان متجاهر جمع‌آوری شوند و این کار از بهمن ماه شروع شده است و تا کنون حدود نیمی از این افراد جمع آوری شده‌اند.

صالحی گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده سه هزار و ۶۰۰ نفر از این افراد توسط بهزیستی، سه هزار نفر توسط شهرداری و ۴۰۰ نفر توسط سازمان زندان‌ها مدیریت، درمان و نگهداری خواهند شد و این افراد به وسیله نیروی انتظامی و با دستور مقام قضایی جمع آوری می‌شوند و ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز تجهیزات، اماکن و منابع مالی این طرح را تامین می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا