اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

150 درمانگاه سطح یک و 2 آماده خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی هستند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر علاوه بر 41 مرکز منتخب کرونا، 150 درمانگاه برای خدمات‌رسانی در سطوح یک و 2 به بیماران مبتلا و یا مشکوک به کرونا در آمادگی کامل هستند.

 

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محمدعلی کیانی اظهار کرد: در حال حاضر علاوه بر 41 مرکز منتخب کرونا، 150 درمانگاه برای خدمات‌رسانی در سطوح یک و دو به بیماران مبتلا و یا مشکوک به کرونا در آمادگی کامل هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: عموم مردم در صورت بروز هر گونه علائم شبیه به سرماخوردگی به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت و یا درمانگاه مراجعه و از حضور مستقیم در بیمارستان‌ها خودداری کنند.

وی با اشاره به روند افزایشی تعداد بیماران سرپایی و بستری در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: براساس برنامه‌ریزی علاوه بر آزمایشگاه‌ها، 47 درمانگاه نیز، نسبت به انجام تست رپید بر اساس نرخ مصوب اقدام می‌کنند تا روند بیماریابی با سرعت بیشتری صورت گیرد.

کیانی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تمامی کادر پرستاری تحت آموزش‌های لازم برای مواجهه با بیمار کرونایی قرار گرفتند تصریح کرد: آموزش‌های توانمند سازی به طور مستمر ادامه می‌یابد تا ضمن به‌روزرسانی دانش کادر پرستاری، کیفیت خدمات‌رسانی را نیز بیش از پیش ارتقاء داد. هر چند که ایجاد علائم خفیف تا متوسط در اومیکرون بیشتر است و درصد مرگ و میر نیز بسیار کمتر است اما باید توجه داشت زمانی که قدرت سرایت‌پذیری بالا باشد به همان میزان تعداد موارد شدید ابتلا به این بیماری و موارد بستری نیز بیشتر می‌شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه برای ارائه خدمات بستری به بیماران مبتلا به کرونا دو هزار و 500 تخت پیش‌بینی شده است تصریح کرد: باید توجه داشت ظرفیت مراکز درمانی محدود است و این در حالی است که در این سویه، بیماران در مدت کوتاهی وارد مرحله حاد بیماری می‌شوند و در صورت نیاز به خدمات بستری، به طور مجدد با شرایط بحرانی مواجه خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا