اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

‌ «انسانیت و معنویت» ویژگی‌های مغفول شخصیتی مرحوم طالب‌زاده


به گزارش خبرنگار مهر، سهیل اسعد عصر پنج‌شنبه در مراسم بزرگداشت مرحوم نادر طالب‌زاده با عنوان «بشارت فتح» که در رثای این سردار مجاهد جبهه فرهنگی انقلاب برگزار شد، اظهار کرد: در مورد حاج نادر ابعاد مختلفی را می‌توانیم مطرح کنیم، ابعاد ظاهری ایشان برای همگان مبرهن و مشخص است اما از بُعدی صحبت می‌کنم که شاید دیگران کمتر مطلع هستند و آن نیز بُعد انسانی، عرفانی، معنوی و اخلاقی نادر طالب‌زاده است.

وی ادامه داد: حاج نادر قبل از اینکه یک فعال رسانه‌ای و دغدغه‌دار انقلابی باشد و هم و غم این انقلاب را داشته باشد، یک شخصیت معنوی بود.

این مبلغ اسلامی با اشاره به آیه «الَّذِینَ آمَنُوا وَهَاجَرُوا وَجَاهَدُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ» گفت: سه ویژگی مهم آسمانی مؤمنان در قرآن و در این آیه بحث ایمان، هجرت و جهاد در زندگی است که دقیقاً در شخصیت حاج نادر دیده می‌شد؛ ایمان حاج نادر از کفر به طاغوت، ماده، غرب و باطل شروع شد و چون در آن فضا بزرگ شده بود، ابتدا به این مسائل کافر شد و سپس در بُعد هجرت و با اراده‌ای راسخ و در سنین جوانی تصمیم گرفت زرق و برق دنیای خود را ترک کرده و به کاروان نور ملحق شود.

وی با اشاره به فرموده رهبری در مورد جهاد تبیین، مسئله بعدی را هجرت و جهاد بیان کرد و گفت: خیلی از افراد در ابتدای زندگی ایمان و تقوا داشتند اما در انتها از باب نقطه ضعف یا مشکلی ساقط شدند اما حاج نادر مصداق واقعی استقامت بود.

اسعد به بیان برخی خاطرات از مرحوم طالب‌زاده پرداخت و افزود: از ابعاد انسانی حاج نادر سخن بسیار است اما یکی از مواردی که رخ داد این بود که در اواخر عمر خانه‌ای در قم اجاره کرده بود، تا متوجه شد یکی از بندگان خدا نیاز به خانه دارد، یکی از طبقات آن خانه را به او داد تا چند سال در آن سکونت داشته باشد بدون هیچ چشم‌داشتی، این اتفاق در سکوت کامل و بدون تبلیغ انجام گرفت که یکی از وجوه شخصیتی او بود که مغفول واقع شد.

وی، مهم‌ترین جنبه شخصیتی مرحوم طالب‌زاده را معنویت وی دانست و گفت: ایشان در سفری که به واتیکان داشت، سفری که شاید برای همه جذاب است اما او بدون توجه به زیبایی‌های شهر رم، به زیارت قبر یکی از حواریون حضرت عیسی می‌رود چرا که برای ایشان ظواهر هیچ معنایی نداشت و به معنای واقعی انسانی معنوی بود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا