اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۹۰ درصد ظرفیت واحدهای اقامتی در خراسان رضوی تکمیل شد

مشهد_رسانه خراسان بزرگ_ مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: اکنون ضریب اشغال واحدهای اقامتی رسمی در این استان از مرز ۹۰ درصد گذشته است.

 روابط‌ عمومی اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی روز یکشنبه به نقل از سید جواد موسوی گزارش داد: ظرفیت واحدهای اقامتی رسمی استان شامل هتل، هتل‌ آپارتمان، مهمانپذیر، خانه مسافر، اقامتگاه سنتی و بوم‌گردی ۱۲۰ هزار نفر شب اقامت است که در آستانه شب نوروز چیزی به تکمیل کامل این ظرفیت باقی نمانده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت واحدهای اقامتی غیر رسمی شامل مدارس، مساجد، حسینیه‌ها، بوستان‌های زائرپذیر، خوابگاه‌های دانشجویی، زائرسراهای ارزان قیمت و زائر شهر رضوی، مهمانسراهای دولتی و سایر مراکز اقامتی تا ۴۷۰ هزار  نفر شب اقامت در استان برنامه‌ریزی شده است که زائران و گردشگران می‌توانند از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

وی با بیان این‎که برنامه های فرهنگی و آیینی نوروزگاه در ۹۶ نقطه از استان خراسان رضوی برای گردشگران و زائران نوروزی تدارک دیده شده است، اظهار کرد:  آئین نوروزگاه در ۵۰ اقامتگاه بوم‌گردی، ۲۲ شهرستان، ۱۷ روستای هدف گردشگری، چهار پایگاه میراث فرهنگی و سه منطقه نمونه گردشگری برگزار می‌شود.

موسوی به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای تبدیل صنایع‌دستی استان به عنوان سوغات سفر گردشگران و زائران نوروز ۱۴۰۱ اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی ۵۶۰ غرفه عرضه صنایع‌دستی در تاسیسات گردشگری، هتل‌ها، مجموعه‌های تاریخی و فرهنگی، بوستان‌ها و محورهای تردد زائران و گردشگران برنامه‌ریزی شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با بیان اینکه غرفه های مزبور صنایع‌دستی را در ۲۲ شهرستان استان عرضه  می‌کنند، اظهار کرد: در این رویداد بزرگ هنری ۶۲۰ هنرمند استان خراسان رضوی از ۴۶ رشته صنایع‌دستی مشارکت دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا