اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

۸۰ درصد واحدهای اقامتی رسمی رینگ اول حرم رضوی رزرو شده است


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، یوسف بیدخوری اظهار کرد: تا کنون بیش از ۸۰ درصد واحدهای اقامتی رسمی رینگ اول حرم رضوی و بیش از ۷۰ درصد سایر واحدها از سوی زائران رزرو شده است که نشان از استقبال مسافران برای سفر در این ایام به مشهد دارد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: این استان برای میزبانی از مسافران و زائران دهه کرامت و تعطیلات پیش رو در واحدهای اقامتی رسمی و موقت ۲۳۵ هزار و ۸۷۸ نفر – شب ظرفیت دارد.

وی بیان کرد: از این میزان ظرفیت اقامتی، ۱۲۰ هزار نفر شب متعلق به واحدهای اقامتی دائمی و موقت دارای مجوز از این اداره کل مانند هتل، هتل آپارتمان، خانه مسافر و مهمانپذیر است.

بیدخوری گفت: پیش بینی می‌شود میزان تکمیل ظرفیت این واحدها در تعطیلات پیش رو به ۹۰ درصد و حتی بیشتر هم برسد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی افزود: علاوه بر واحدهای اقامتی رسمی از واحدهای سرپوشیده شامل حسینیه‌ها، مهمانسراهای دولتی، ظرفیت‌های اقامتی آستان قدس رضوی، مساجد و زائرسراهای ارزان قیمت زائر شهر رضوی نیز بهره گرفته شده است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه تنوع و تعدد واحدهای اقامتی در مشهد بسیار زیاد است و تمهیدات لازم با هدف تحقق سفر ارزان به این کلانشهر با ایجاد واحدهای اقامتی ارزان قیمت اندیشیده شده است.

بیدخوری در خصوص گزارش تخلفات و اعلام شکایات بیان کرد: مسافران می‌توانند با شماره ۰۹۶۲۹ مرکز خدمات سفر کشور و نیز شماره ۳۷۰۴۵ با پیش‌شماره ۰۵۱ تماس گرفته و اعلام شکایت و تخلف کنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در خصوص نظارت بر روند اقامت مسافران در این ایام نیز افزود: تیم‌های نظارتی به ظرفیت ۱۰۰ نفر به صورت گشت‌های مشترک کار نظارت بر واحدهای اقامتی و تأسیسات گردشگری را انجام می‌دهند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا