اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۷۵ درصد از نتایج آزمایش کرونا در مشهد مثبت است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیر توسعه و ارتقای شبکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم‌اینک نتایج مثبت آزمایش‌ کرونای مراجعان سرپایی به مراکز خدمات جامع سلامت استان به ۷۰ تا ۷۵ درصد رسیده است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز یکشنبه به نقل از دکتر محمدحسن درخشان گزارش داد: اکنون روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ تا سه هزار نفر به مراکز جامع سلامت منتخب کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد مراجعه می‌کنند که نتیجه تست پی.سی.آر بیشتر آنها مثبت است.

وی بیان کرد: میزان مراجعات به مراکز منتخب کرونا در خراسان رضوی تغییر محسوسی نداشته است اما نتیجه آزمایش مثبت به طور چشمگیری افزایش یافته است، که نشان از چرخش سریع ویروس در بین مردم دارد، زیرا در این سویه میزان ابتلای خانوادگی به شدت بالاست به حدی که درصد بالایی از بیماران با یکدیگر رابطه خویشاوندی دارند و به صورت یک خانواده برای درمان مراجعه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در سویه اومیکرون آمار ابتلا در کودکان به کرونا افزایش چشمگیری یافته است و از عموم مردم درخواست می‌شود به منظور حفظ سلامت کودکان، از حضور در دورهمی ها پرهیز کنند و به صورت مستمر از ماسک استفاده کنند.

وی گفت: با سرعت انتشار بالای سویه اومیکرون، خطر برای سالمندان، مادران باردار، افراد مبتلا به بیماری زمینه‌ای بسیار زیاد است، این افراد باید در قرنطینه معکوس باشند و تا زمان فروکش کردن بیماری، کمترین مراوده را در سطح جامعه داشته باشند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های علوم پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.
در حال حاضر حدود هزار و ۱۵۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری هستند.
بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۶ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۴۵۳ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شدند و با فوت ۱۳۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۳۳ هزار و ۵۷۰ نفر رسیده است.
همچنین تاکنون ۶ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۲۷۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
تا کنون ۶۱ میلیون و ۴۷۷ هزار و ۲۶۳ دُز اول، ۵۴ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۲۴۴ دُز دوم و ۲۱ میلیون و ۸۴ هزار و ۷۹۵ دُز سوم واکسن کرونا تزریق شده است و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۳۷ میلیون و ۳۳۴ هزار و ۳۰۲ دُز رسیده است.
در حال حاضر ۲۴۷ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۸۹ شهرستان در وضعیت زرد کرونایی هشتند و هیچ شهرستانی در وضعیت آبی قرار ندارد.  
بر اساس آخرین آمار رسمی تا جمعه ۲۲ بهمن ماه سال جاری”پاندمی کرونا” در جهان ۴۰۷ میلیون و ۴۱ هزار و ۸۰۶ نفر را بیمار کرده و جان پنج میلیون و ۸۱۰ هزار و ۸۹۲ نفر را گرفته است. ۳۲۷ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۵۲۰ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان هم تاکنون درمان شده‌اند.
در این میان آمریکا با ۷۹ میلیون و ۵۲ هزار و ۶۸۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و همچنین ۹۳۹ هزار و ۴۲۷ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و فرانسه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا