اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۷۵ تن کره تقلبی در مشهد کشف شد

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- کارشناس مسوول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از کشف ۷۵ تن کره تقلبی از یک کارگاه تولیدی غیر مجاز در مشهد خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، بخشعلی بیاتی افزود: در گشت مشترک بازرسان معاونت نظارت و بازرسی این سازمان، اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان و معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با هماهنگی مقام قضایی، مقادیر زیادی کره تقلبی و غیر استاندارد از یک کارگاه غیر مجاز در مشهد کشف شد.

وی اظهار داشت: این کره‌ها به عنوان کره حیوانی گاوی در واحدهای صنفی لبنیات سنتی و خواربار فروشی‌های سطح شهر مشهد عرضه می‌شد.

کارشناس مسوول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: کره‌های کشف شده با توجه به نتیجه آزمایش و آنالیز آزمایشگاه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد از ترکیب روغن نباتی و خامه صنعتی بدست آمده است.

بیاتی افزود : پس از بررسی اسناد مدارک خرید و فروش این کارگاه غیر مجاز و به علت تقلب در عرضه مقادیر زیاد کره تقلبی، پرونده‌ای به ارزش بیش از ۲۹ میلیارد ریال برای متصدی کارگاه تشکیل و به اداره کل تعزیرات حکومتی معرفی شد.

وی  در پایان از مردم خواست،  در صورت مشاهده هر نوع تخلف اقتصادی موارد را از طریق تلفن ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در مرکز استان و شهرستان‌ها اطلاع ‌رسانی کرده تا بازرسان در اسرع وقت به آن رسیدگی کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا