اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۶ درصد از مشترکان خراسان رضوی مشمول تغییر تعرفه برق شدند

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: از مجموع مشترکین خانگی این شرکت، تنها ۶ درصد مشمول تغییر تعرفه برق می‌شوند که این تغییر در قبوض جدید لحاظ شده است.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی، محسن ذبیحی با اشاره به تغییرات تعرفه‌های برق و تعریف الگوهای مصرف که از ابتدای بهمن ماه با هدف توسعه عدالت اجتماعی و بهره مندی عادلانه از یارانه انرژی رخ داده است، افزود: مشترکانی که میزان مصرف برق آنان معادل الگوی تعیین شده  یعنی ۲۰۰ کیلو وات در ماههای غیرگرم و ۳۰۰ کیلو وات در ماههای گرم یا کمتر از آن باشد، مشمول افزایش قیمت نخواهند شد و این افزایش قیمت صرفاً برای مشترکان پرمصرف که سهم بیشتری از یارانه ها دارند تعیین شده، تا قیمت برق را به نرخ نزدیک به واقعیت پرداخت کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: یارانه برق مشترکانی که بیشتر از الگو از برق استفاده می‌کنند، مطابق قانون کاهش خواهد یافت و به عبارت دیگر هزینه مصرف فراتر از الگوی این مشترکانی پرمصرف به صورت پلکانی افزایش می‌یابد. بر این اساس مشترکین خانگی که ۲ برابر الگوی تعیین شده مصرف برق داشته باشند، هزینه مصرف برق آنان ۲.۵ برابر می‌شود و مشترکینی که بیشتر از ۲ برابر الگوی تعیین شده، برق مصرف کنند، هزینه مصرف آنان تا ۳.۵ برابر افزایش می‌یابد و البته این افزایش شامل مشترکان خوش مصرف و کم مصرف نخواهد شد.

ذبیحی بیان کرد: از مجموع مشترکان  زیر پوشش شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی، ۸۶۲ هزار و ۵۰۰ مشترک مصرف متعادل، ۲۲۰ هزار مشترک کم مصرف و ۷۰ هزار مشترک پرمصرف هستند.

وی در ادامه با بیان این نکته که معمولا در ماه های گرم سال شاهد افزایش مصرف برق هستیم ، به راهکارهای مدیریت مصرف برق اشاره کرد و گفت: تنظیم سیستمهای سرمایشی بر روی دمای آسایش ، سرویس و بهینه سازی کولرهای گازی و آبی، استفاده از انرژی خورشیدی و تجدیدپذیر در تامین برق، استفاده از لوازم برقی با برچسب انرژی بالاتر و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات پیک از ساده‌ترین روش هایی است که رعایت آن ها موجب کاهش مصرف برق و هزینه برق در سبد خانوار خواهد شد .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی با توصیه به شهروندان در خصوص استفاده از نرم افزار اپلیکیشن برق من برای تسریع در دریافت خدمات این شرکت گفت: مشترکان می توانند علاوه بر امکان دریافت تمامی خدمات خود به صورت غیر حضوری، می‌توانند با تعیین “پله مصرف” در نرم افزار اپلیکیشن برق من و رعایت آن تا پنج درصد تخفیف در قبض ماهانه خود برخوردار شوند.

شایان ذکر است به همین منظور علاوه بر انجام تبلیغات گسترده محیطی و اطلاع رسانی در فضای مجازی، برای تمامی مشترکان پیامک و لینک نصب اپلیکیشن ارسال شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا