اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۶۶ هزار کودک ۵ تا ۱۱ ساله در خراسان رضوی واکسن کرونا دریافت کردند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون ۶۶ هزار کودک ۵ تا ۱۱ ساله برابر با بیش از ۹ درصد جمعیت هدف زیر پوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی نسبت به کرونا واکسینه شدند.

 دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه به نقل از دکتر محمدعلی کیانی در نشست فوق العاده قرارگاه مدیریت کرونا این دانشگاه گزارش داد: در حال حاضر تمامی پایگاههای واکسیناسیون سطح استان برای واکسیناسیون کودکان فعال است و والدین می‌توانند با مراجعه به نزدیکترین مرکز، نسبت به دریافت واکسن فرزند خود اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه در موج ششم کرونا، تعداد کودکان مبتلا به سویه اومیکرون بیشتر از موج‌های قبلی است از عموم مردم خواست نسبت به واکسیناسیون فرزندان خود از هیچ تلاشی دریغ نورزند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: کودکان علاوه بر امکان ابتلا به کرونا، می‌توانند این ویروس را به سایر اعضای خانواده به ویژه سالمندان نیز انتقال دهند، بنابراین برای افزایش ایمنی جامعه و کاهش خطرات ناشی از موج ششم کرونا، علاوه بر رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی، انجام واکسیناسیون از اهمیت بسزایی برخوردار است.

دکتر کیانی خاطر نشان کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک نقش مهمی در جلوگیری از ابتلا و یا انتقال ویروس کرونا دارد، بدین دلیل توصیه می شود در اماکن عمومی شلوغ از دو ماسک استفاده شود.

به گفته وی، با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و حضور بیشتر مردم در مراکز خرید، نظارت و کنترل بیشتر نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی اصناف مورد تاکید است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

در حال حاضر حدود ۹۶۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری هستند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۷ میلیون و ۳۰ هزار و ۹۴۳ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شدند و با فوت ۲۲۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۳۶ هزار و ۳۹۰ نفر رسیده است و سه هزار و ۹۶۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

همچنین تاکنون ۶ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۶۳۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

تا کنون ۶۲ میلیون و ۶۹۲ هزار و ۷۶۶ دُز اول، ۵۵ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۳۶۱ دُز دوم و ۲۲ میلیون و ۹۲۲ هزار و ۸۷۳ دُز سوم واکسن کرونا تزریق شده است و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۴۱ میلیون و ۶ هزار دُز رسیده است.

در حال حاضر ۱۸۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۸۷ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۷۶ شهرستان در وضعیت زرد و ۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

“پاندمی کرونا” در جهان ۴۳۳ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۲۷۷ نفر را بیمار کرده و جان پنج میلیون و ۹۵۸ هزار و ۹۹۱ نفر را گرفته است. ۳۶۳ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۷۳۴ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان هم تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با ۸۰ میلیون و ۵۳۲ هزار و ۳۰۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و همچنین ۹۷۲ هزار و ۲۰۰ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و فرانسه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.

ایران بر اساس آخرین آمارهای رسمی از لیست جدول ۱۰ کشوری که بیشترین جمعیت مبتلایان به کرونا را در جهان دارند حذف شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا