اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۵۴۰ بیمار کرونایی در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری هستند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر افزون بر ۵۴۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی بستری هستند.

دکتر محمد پهلوان روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود:  از کل بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستانهای استان خراسان رضوی، ۱۶۳ نفر از آنان بدحال بوده و در بخش‌های مراقبت های ویژه این بیمارستانها تحت درمان و مراقبت قرار دارند.

وی بیان کرد: ۴۴۵ نفر از کل بیماران کرونایی بستری در خراسان رضوی مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که این دانشگاه علاوه بر کلانشهر مشهد، ۱۵ شهرستان دیگر استان را زیر پوشش دارد.

وی ادامه داد: همچنین روزانه حدود ۱۴۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا  در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری می‌شوند که سهم بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد از این تعداد روزانه افزون بر  ۱۰۰ بیمار است.

رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همچنین روزانه ۱۰۲ بیمار سرپایی مبتلا یا مشکوک به کرونا به پزشکان مراکز ۱۶ ساعته خدمات سلامت زیر پوشش این دانشگاه مراجعه می‌کنند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون هفت میلیون و ۱۲۳ هزار و ۹۳ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۱۱۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۳۸ هزار و ۹۴۹ تن رسیده است.

تا کنون ۶ میلیون و ۷۷۹ هزار و ۴۹۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند و ۴۸ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۹۴۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تاکنون ۶۳ میلیون و ۵۶۱ هزار و ۹۱۶ دُز اول، ۵۶ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۶۴۲  دُز دوم و ۲۵ میلیون و ۶۱ هزار و ۱۹۶  دُز سوم واکسن کرونا تزریق شده است و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۴۴ میلیون و ۸۰۰ هزار و ۷۵۴ دُز رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا