اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۵۱۲ واحد مسکن مهر در خراسان رضوی بهره برداری شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: ۵۱۲ واحد مسکن مهر مربوط به تعاونی ها همزمان با سراسر کشور در پنج شهرستان استان به بهره برداری رسید.

محمد علی منصوری روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: خراسان رضوی در قالب طرح مسکن مهر نسبت به ساخت ۱۲۰ هزار و ۶۰۱ واحد متعهد شده بود که از این تعداد ۵۶ هزار و ۹۹۴ واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت، ۴۳ هزار و ۵۵۵ واحد در شهرهای جدید و ۲۰ هزار و ۵۲ واحد در شهرهای با جمعیتی کمتر از ۲۵ هزار نفر قرار دارد.

وی بیان کرد: از چهار هزار و ۹۵۶ واحد مسکونی طرح مسکن مهر باقیمانده، ۲ هزار و ۳۴۴ واحد دارای متقاضی و ۲ هزار و ۶۱۲ واحد فاقد متقاضی بودند که ساخت ۵۱۲ واحد از آنها در قالب تعاونی مسکن به اتمام و امروز به بهره برداری رسید که از این تعداد ۸۶ واحد مربوط به مشهد، ۳۲ واحد مربوط به سرخس، ۹۴ واحد مربوط به قوچان، ۳۶ واحد مربوط به گناباد و باقی آنها مربوط به سبزوار و تربت حیدریه است.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی اظهار داشت: از ۲ هزار و ۱۰۰ واحد مسکن مهر فاقد متقاضی باقیمانده در استان، یکهزار و۳۴۰ واحد تبدیل به طرح اقدام ملی مسکن شده و ساخت ۸۶۹ واحد نیز در قالب انعقاد تفاهم نامه با نیروهای مسلح ادامه یافته است، برای تعیین تکلیف واحدهای مسکن مهر باقیمانده نیز در حال برنامه ریزی هستیم.

منصوری گفت: دولت قبل “طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن” را در سال ۱۳۹۷ رونمایی کرد که این طرح در دولت سیزدهم با عنوان نهضت ملی جهش تولید و عرضه مسکن ادامه یافته است.

وی اظهار داشت: کل متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی، ۲۴۰ هزار و ۱۶ نفر هستند که از این تعداد ۱۴۶ هزار نفر واجد شرایط اولیه هستند که این طرح در کل شهرهای استان در حال اجرا است و ساخت واحدها بین پنج تا ۸۰ درصد پیشرفت اجرایی دارد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، امروز پنج هزار و ۵۰۰ واحد از تعاونی های مسکن مهر در ۱۳ استان کشور از جمله خراسان رضوی افتتاح شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا