اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۵۰ مرکز درمانی برای خدمت به بیماران کرونایی در مشهد فعال است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر ۵۰ درمانگاه و مرکز خدمات جامع سلامت در مناطق تحت پوشش این دانشگاه به بیماران مشکوک و یا مبتلا به کرونا خدمات‌رسانی می کنند.

به گزارش روز سه‌شنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر محمد پهلوان گفت: از این تعداد ۹ مرکز شامل مرکز سلامت آب و برق، مرکز سلامت شهرک لشکر، درمانگاه پنجتن و درمانگاه طبرسی، درمانگاه رضوان، مرکز سلامت احمدی، درمانگاه شریف، مرکز سلامت سیدی و درمانگاه آرین در نقاط مختلف شهر مشهد به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: فعالیت سایر مراکز خدمات جامع سلامت و درمانگاه های منتخب از ساعت هفت و ۳۰ دقیقه تا ۱۹ و ۳۰ دقیقه و در برخی مراکز تا ۲۴ است و در حال حاضر ۳۲ مرکز و درمانگاه در شهر مشهد و ۱۸ مرکز منتخب نیز در شهرستان‌های زیر پوشش این دانشگاه، به بیماران سرپایی در سطح یک خدمات رسانی می‌کنند.

ریس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد، افزود: روند مراجعه بیماران سرپایی در مناطق زیر پوشش دانشگاه افزایشی است و تمام سطوح بهداشتی و درمانی برای خدمات رسانی به بیماران مبتلا به کرونا در آمادگی کامل هستند.

پهلوان خاطرنشان کرد: برای خدمات رسانی به بیماران سرپایی از ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده شده و در این راستا ۱۵۰ درمانگاه در شهر مشهد در این زمینه فعال هستند که ۱۹ مرکز از این تعداد خدمات را در سطح ۲ و تخصصی به بیماران ارائه می‌دهند.

وی یادآور شد: شهروندان در صورت ابتلا به علائم بیماری در مرحله اول ضمن تماس با سامانه ۱۹۱ و دریافت اطلاعات لازم، به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت منتخب و یا درمانگاه مراجعه کنند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کلانشهر مشهد و ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی، ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد.  
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا