اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۵۰ درصد آسیب‌دیدگان آخرین چهارشنبه هرسال در مشهد نوجوان هستند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس اداره پیشگیری از حوادث و بلایای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر طبق آمارهای منتشره حدود ۵۰ درصد از آسیب‌دیدگان آخرین چهارشنبه هر سال در مناطق زیر پوشش این دانشگاه، نوجوان و جوان بوده و در گروه سنی ۱۰ تا ۲۰ سال قرار دارند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه به نقل از دکتر محمدرضا جویا گزارش داد: این در حالی است که افزون بر ۳۵ درصد از آسیب‌دیدگان ناشی از حوادث چهارشنبه آخر سال در مشهد دانش‌آموزان بوده‌اند.

وی بیان کرد: آسیب‌های ناشی از مواد محترقه و منفجره یا آتش‌افروزی در چهارشنبه پایان سال، تهدیدی جدی برای سلامتی افراد به خصوص کودکان و نوجوانان به شمار می‌رود و هر گونه بی توجهی به نکات ایمنی و سهل‌انگاری می‌تواند زیان‌های جانی و مالی سنگین و غیر قابل جبرانی را در پی داشته باشد.

وی ضمن اشاره به اهمیت نقش خانواده‌ها در پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال ادامه داد: والدین در پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری نقش مهمی دارند و می‌توانند کودکان و نوجوانان خود را با خطرهای آتش‌بازی آشنا کنند و به آنها بفهمانند که در مقابل مواد محترقه و منفجره چقدر آسیب پذیرند.

رییس اداره پیشگیری از حوادث و بلایای دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه برخی از تجربیات ناگوار گذشته می‌تواند سودمند و جنبه بازدارنده داشته باشد، گفت: ضروری است والدین در تهیه وسایل بی‌خطر در مراسم چهارشنبه آخر سال، فرزندانشان را همراهی کنند.

دکتر جویا افزود: استفاده از مواد آتش‌بازی حتی در صورتی که مراقبت کامل صورت گیرد، هرگز به طور کامل ایمن نیست، حوادث نه تنها ممکن است برای کسانی که از آن استفاده می‌کنند به وجود آید، بلکه ممکن است سلامتی تهیه کنندگان را نیز به مخاطره بیندازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا