اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۵۰۰ طرح مخابراتی در خراسان رضوی به بهره برداری رسید

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- ۵۰۰ طرح مخابراتی استان خراسان رضوی در دهه فجر با حضور ویدئو کنفرانسی عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همزمان با بیش از ۱۰ هزار طرح مخابراتی سراسر کشور به بهره برداری رسید.

مدیر مخابرات منطقه خراسان رضوی در مراسمی که به همین مناسبت در مشهد برگزار شد گفت: این پروژه‌ها با هزینه کرد بیش از ۳۲۰ میلیارد تومان در حوزه‌های توسعه تلفن ثابت، اینترنت پر سرعت، فناوری‌های نوین ارتباطی از جمله FTTH و  فیبر نوری، سایتهای جدید همراه اول و اینترنت مخابراتی در نقاط روستایی و شهری خراسان رضوی به بهره برداری رسید.
حسن اروجی افزود: برای این منظور در حوزه همراه اول  ۷۹ سایت جدید احداث شده و ۲۸۹ فناوری نسل دوم، سوم و چهارم بر روی سایت‌های قبلی نصب شده است.
مدیر مخابرات منطقه خراسان رضوی آماده شدن زیرساخت فناوری‌های نوین ارتباطی برای واگذاری سه هزار سرویس FTTH به مشترکان در این استان را از پروژه‌های در حال بهره‌برداری عنوان کرد و گفت: در این راستا فیبر نوری از مراکز بزرگ تجاری و هتل‌ها به سوی منازل و مراکز کوچکتر و داروخانه‌ها گسترش خواهد یافت.

اروجی افزود: در قالب این طرحها هم اکنون  به صورت نمادین شاهد افتتاح ایجاد شبکه ارتباطی تلفن ثابت در منطقه نوساز  الهیه مشهد، واقع  در غرب  این کلانشهر هستیم.
وی اضافه کرد: در این خصوص ۱۹ هزار متر شبکه کابل نوری و مسی، ایجاد زیرساخت برای ۱۱ هزار و ۲۵۰ مشترک ثابت و چهار هزار و  ۵۰۰ پورت اینترنت پرسرعت با اعتبار ۱۸۴ میلیارد ریال اجرا شده است.

مخابرات خراسان رضوی هم‌اکنون ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک تلفن ثابت و ۶ میلیون مشترک تلفن همراه اول را زیر پوشش دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا