اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۳۴ مدرسه در خراسان رضوی همزمان با دهه فجر به بهره‌برداری رسید

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: ۳۴ مدرسه در استان خراسان رضوی همزمان با دهه فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید.

ابوالقاسم بابایی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود:برای ساخت این مدارس بیش از ۶۲۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که ۵۰ درصد آن از محل اعتبارات دولتی و بقیه با مشارکت دولت و خیرین بوده است.

وی ادامه داد: این مدارس در مجموع دارای ۱۳۳ کلاس درس و زیربنایی بیش از ۱۶ هزار و ۸۰۰ مترمربع است.

مدیرکل نوسازی مدارس خراسان رضوی گفت: استاندارد سرانه فضای آموزشی هشت متر مربع است در حالی که هم اکنون سرانه آموزشی در این استان برای هر دانش آموز ۳.۴ دهم متر مربع است که البته در منطقه آموزشی تبادکان این رقم ۱.۲ متر مربع و در برخی مناطق کمتر نیز هست.

بابایی افزود: همچنین در سال جاری سامانه گرمایشی هزار و ۳۷۰ کلاس درس در حال استانداردسازی است که از این تعداد ۵۰۰ کلاس تا اواسط ماه آینده و ۸۷۰ کلاس نیز تا پایان امسال آماده خواهد شد.

وی ادامه داد: خراسان رضوی هم‌اینک بیشترین میزان استانداردسازی را برای سامانه‌های گرمایشی مدارس در مقایسه با دیگر استانهای کشور دارد.

هفت هزار واحد آموزشی با ۵۴ هزار کلاس در خراسان رضوی وجود دارد و هم اکنون بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش آموز در ۴۸ منطقه آموزشی خراسان رضوی مشغول تحصیلند که نیمی از این شمار در شهرستان مشهد هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا