اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۳۴۹ نفر در نخستین جشنواره ملی شعر مولود کعبه شرکت کردند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- دبیر تخصصی جشنواره ملی شعر مولود کعبه گفت: ۳۴۹ نفر از دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان خراسان رضوی در نخستین جشنواره ملی شعر مولود کعبه شرکت کردند که هر یک بطور میانگین ۲ تا سه اثر در قالب غزل، قصیده، رباعی، شعر نو و آزاد ارائه دادند.

حجت الاسلام سید حسین محتشمی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: آثار ارسالی به جشنواره توسط ۶ داور در سه مرحله ارزیابی شد که از این میان ۱۴ نفر به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

وی ادامه داد: در این جشنواره که ویژه اساتید، دانشجویان، کارمندان، دانش آموزان سما و اعضای خانواده دانشگاهیان آزاد اسلامی و عموم شاعران و علاقه‌مند بود در قالب های گوناگون شعری به سیره و معارف امیرالمومنین علی (ع) پرداخته شد.

دبیر تخصصی جشنواره ملی شعر مولود کعبه با بیان این که آثار خوبی از تمامی استان‌ها دریافت شد که بیشترین داوطلبان به ترتیب از استان‌های خراسان رضوی، تهران و قم بودند گفت: در بخش منتخبان جشنواره در بخش آزاد، نفر ممتاز علی مقدم از مشهد، برگزیدگان بخش آزاد سعید تاج محمدی از کاشمر، سید محمد میرصفی از قم، قاسم بای از گلستان شهر رامیان و شایستگان تقدیر بخش آزاد آرش پور علیزاده از رشت و سید ابوالفضل مبارز از مشهد هستند.

وی افزود: همچنین در بخش دانشگاهی، نفر ممتاز مجتبی خرسندی از دانشگاه قم، برگزیدگان بخش دانشگاهی، عباس احمدی از دانشگاه آزاد اسلامی اراک، محمد علی انصاری از دانشگاه آزاد اسلامی تهران غرب، آزاده قاسمی از دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و شایستگان تقدیر بخش دانشگاهی مریم پیله ور از دانشگاه پیام نور رشت، محسن‌ کاویانی از دانشگاه مفید قم و فاطمه سلیمان پور از دانشگاه کاشان هستند.

حجت الاسلام محتشمی ادامه داد: در بخش شایسته تقدیر بخش دانش آموزی، فاطمه کشتکار دانش آموز سما از ایلام به عنوان برتر معرفی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا