اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۳۳ طرح در شهرکهای صنعتی خراسان رضوی آماده بهره‌برداری شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: همزمان با دهه فجر ۳۳ طرح عمرانی و صنعتی با اعتباری معادل ۹۲۵ میلیارد ریال در شهرکها و نواحی صنعتی استان آماده بهره برداری شده است.

علی بهرامی زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: از این تعداد طرح، پنج طرح عمرانی با اعتبار ۹۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال که عملیات اجرایی آنها از سال گذشته در پنج شهرک و ناحیه صنعتی استان آغاز شده است همزمان با دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

وی این طرحهای عمرانی قابل بهره برداری را شامل احداث و تکمیل مرحله دوم شبکه روشنایی شهرک صنعتی چناران با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال، اجرای مرحله چهارم پروژه شبکه روشنایی معابر شهرک صنعتی توس با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال، اجرای پروژه شبکه روشنایی معابر شهرک صنعتی کاویان فریمان با اعتبار هشت میلیارد ریال، مرحله توسعه شبکه توزیع آب ناحیه صنعتی کمال الملک با اعتبار چهار میلیارد و ۵۰۰ هزار ریال، روسازی، جدول گذاری و آسفالت قسمتی از معابر در جوین با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال ذکر کرد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی به واحدهای صنعتی قابل بهره برداری در شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی همزمان با دهه فجر امسال اشاره کرد و گفت: ۲۸ طرح صنعتی با اعتبار ریالی و ارزی ۲۱ هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۲ هزار و ۴۸۸ نفر در شهرکها و نواحی صنعتی بردسکن، تربت جام، تربت حیدریه، چناران، خواف، سبزوار، گناباد، مشهد، نیشابور، زبرخان، فریمان و بینالود آماده بهره برداری در دهه فجر امسال است.

بهرامی زاده افزود: زمینه تولید واحدهای صنعتی آماده بهره برداری صنایع معدنی، مواد شیمیایی، لوازم الکترونیکی و مکانیکی، قطعات فولادی، تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشکی و جراحی، مواد دارویی، قطعات خودرو، قطعات بتنی و انواع چسب است.

وی اضافه کرد: همزمان با دهه فجر امسال عملیات اجرایی ۶ طرح عمرانی در شهرکها و نواحی صنعتی استان با اعتبار ۱۵۴ میلیارد ریال آغاز می شود که عبارتند از ایجاد خط انتقال آب شهرک صنعتی مشهد شماره پنج با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال، عملیات جدول گذاری و آسفالت قسمتی از معابر شهرک صنعتی جغتای با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال، عملیات جدول گذاری و آسفالت و احداث آبروهای ورودی در شهرک صنعتی ششتمد با اعتبار ۳۷ میلیارد ریال و در شهرک صنعتی خوشاب با اعتبار ۳۳ میلیارد ریال، اجرای کانال آبهای سطحی و جدول گذاری و آسفالت معابر در شهرک صنعتی کاخک با اعتبار ۳۴ میلیارد ریال و عملیات توسعه شهرک صنعتی کاشمر با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال.

او ادامه داد: هم اینک ۲ هزار و ۲۰۰ طرح صنعتی با ۱۱۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری و پیش بینی اشتغال‌زایی برای ۴۲ هزار نفر در شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی در حال اجراست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا