اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۳۲۰ بیمار کرونایی روزانه در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری می‌شوند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد بستری شدگان ناشی از کرونا در خراسان رضوی سیر فزاینده ای دارد و روزانه بیش از ۳۲۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری می شوند.

دکتر محمد پهلوان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: این در حالی است که تعداد بستری شدگان در هشتم بهمن ماه ۲۱۵ نفر بوده است.
وی اضافه کرد: هم اکنون ۹۱۰ نفر بر اثر کرونا در بیمارستانهای استان خراسان رضوی بستری هستند که ۶۸۵ نفر از آنان متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که این دانشگاه علاوه بر کلانشهر مشهد، ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی را زیر پوشش دارد.
رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اکنون ۱۹۸ بیمار بدحال کرونایی در بخشهای مراقبتهای ویژه دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند که این میزان طی ۱۰ روز گذشته سیر صعودی داشته است.
دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کلانشهر مشهد و ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی، ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد. 
ارائه خدمات بهداشتی و درمان به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۲ هزار و ۸۳۰ تن رسید.

بنا بر این گزارش تا ظهر روز ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۵ هزار و ۴۲۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۲ هزار و ۱۹۹ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۵۷۹ هزار و ۲۶۶ نفر رسید.

تا کنون ۶ میلیون و۱۵۲ هزار و ۹۰۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

۲ هزار و ۳۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۴۵ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۲۶۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین در حال حاضر ۶۱ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۶۱۷  دُز اول، ۵۴ میلیون و ۵۰۵ هزار و ۶۹۸ دُز دوم و ۱۹ میلیون و ۶۴۶ هزار و ۳۵۷ دُز سوم واکسن کرونا در کشور تزریق شده و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۳۵ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۶۷۲ دُز رسیده است.

طی شبانه روز گذشته ۴۵۹ هزار و ۹۷۶ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
در حال حاضر ۱۲۰ شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۱۵۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۷ شهرستان در وضعیت زرد و هشت شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا