اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۳۰ هزار اصله نهال رایگان بین شهروندان مشهدی توزیع شد

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- معاون شهردار مشهد گفت: ۳۰ هزار اصله نهال رایگان در قالب طرح درختکاری از ابتدای اسفندماه امسال تاکنون بین شهروندان مشهدی توزیع شده است.

علی نجفی روز چهارشنبه در حاشیه مراسم درختکاری در منطقه ٧ شهرداری مشهد، افزود: بیش از ۳۴ هزار درخواست نهال توسط شهروندان مشهدی برای دریافت ۱۰۰ هزار اصله نهال در سامانه جامع فضای سبز این شهر، در بازه زمانی ۲۹ دی تا ۲۹ بهمن ماه سال جاری ثبت شده است.

وی خاطرنشان کرد: فرآیند توزیع و ارسال نهال رایگان در مشهد بر اساس آدرس‌های اعلام شده از سوی شهروندان، توسط اکیپ‌های مستقر در مناطق  از هفتم اسفندجاری به طور گسترده آغاز شده و تاکنون بیش از ۳۰ هزار اصله نهال بدین طریق توزیع شده است.

معاون شهردار مشهد خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال مطلوب و حجم گسترده درخواست‌های شهروندان، پیش‌بینی می شود فرآیند توزیع و ارسال نهال تا ۲۹ اسفندماه ادامه داشته باشد.

نجفی افزود: با توجه به امکان کاشت درختان توسط اکیپ‌های مدیریت شهری، شهروندانی که در هنگام ثبت درخواست دریافت نهال، گزینه درخواست کاشت در محل را نیز انتخاب کرده اند، می‌توانند پس از بازدید کارشناسان مناطق و امکان کاشت در مکان‌های درخواستی، از خدمات کاشت رایگان نهال نیز در آدرس‌های اعلام شده بهره‌مند شوند.

همزمان با ۱۵ اسفندماه، روز درختکاری اقدامات مختلفی با رویکرد و اولویت کاشت نهال در اقصی نقاط کشور صورت می‌گیرد که در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد نیز طرح‌های مختلفی برای این روز و هفته درختکاری پیش‌بینی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا