اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۲ هزار و ۲۰۰ طرح در شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در حال اجرا است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: هم‌اینک ۲ هزار و ۲۰۰ طرح صنعتی با ۱۱۲ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و پیش‌بینی اشتغالزایی برای ۴۲ هزار نفر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در حال اجرا است.

علی بهرامی‌زاده، دوشنبه در حاشیه آیین تجلیل از بانوان کارآفرین خراسان رضوی به خبرنگاران افزود: از این تعداد هزار و ۲۳ طرح ۱۰ تا ۲۵ درصد، ۵۰۰ طرح بین ۲۶ تا ۵۰ درصد، ۶۱ طرح بین ۵۱ تا ۷۵ درصد و ۳۳۳ طرح نیز بالای ۷۶ درصد پیشرفت اجرایی داشته و در حال نصب ماشین آلات هستند. 

وی با اشاره به آغاز واگذاری کارگاه های صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی به سرمایه گذاران افزود: به ازای واگذاری هر هکتار زمین صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی استان، به طور متوسط ۵۴ نفر اشتغال و به ازای هر هکتار زمین کارگاهی ۴۵۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.   

رییس هیأت مدیره شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: طبق اساسنامه مصوب سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و شیوه نامه های ابلاغی واگذاری زمین به این شرکت، موظف هستیم زمین صنعتی را در قالب جواز تاسیس سرمایه گذار و مشخصات مندرج در آن در قالب قرارداد واگذار کنیم. 

بهرامی زاده با اشاره به شرایط مناسب واگذاری زمین شهرکها و نواحی صنعتی به سرمایه گذاران از جمله نیاز به میزان آورده کم و اقساط بلندمدت تسهیلات، اعلام کرد: متقاضیان زمین صنعتی موظف هستند ظرف مدت زمان مشخص یک تا ۲ ساله (براساس مدت زمان اجرای طرح صنعتی) طرح خود را به اجرا برسانند.

۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در استان خراسان رضوی وجود دارد که از این تعداد ۲۹ واحد شهرک صنعتی و ۲۱ واحد ناحیه صنعتی است. از مجموع این تعداد ۲۶ شهرک صنعتی و ۱۴ ناحیه صنعتی فعال بوده و واگذاری زمین در آنها در حال انجام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا