اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

۲۸۳ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری شدند


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محمد پهلوان اظهار کرد: طی یک روز گذشته ۲۸۳ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که سهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد از این تعداد، ۲۰۶ نفر است.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، اجتناب از حضور در دورهمی‌ها و تکمیل واکسیناسیون از مهمترین راهکارهای پیشگیری از کرونا به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۲ درصد از بیماران بستری در مراکز درمانی خراسان رضوی در بخش‌های مراقبت ویژه تحت مراقبت قرار دارند اظهار کرد: مراجعه زودهنگام به مراکز درمانی سطح بندی شده، نقش مؤثری در پیشگیری از بروز بدحالی و خطرات ناشی از بیماری دارد.

پهلوان افزود: در حال حاضر یک هزار و ۱۴۵ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۸۵۲ بیمار در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵۳ بیمار بدحال در بخش‌های مراقبت ویژه استان بستری هستند که از این تعداد ۱۹۰ بیمار در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحت مراقبت قرار دارند تصریح کرد: واکسن گریزی و تکمیل نشدن واکسیناسیون، ابتلاء به بیماری‌های مزمن و مراجعه دیر هنگام به مراکز درمانی از مهمترین علل ایجاد بدحالی بیماران محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طی یک روز گذشته یک هزار و ۱۳۹ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب و اورژانس بیمارستان‌ها در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مراجعه داشتند تصریح کرد: در حال حاضر تمامی مراکز درمانی در سطح مختلف آماده خدمات رسانی به بیماران هستند و عموم مردم در صورت بروز علائم، ضمن تماس با سامانه ۱۹۱ و دریافت راهنمایی‌های مورد نیاز، به نزدیک‌ترین مرکز درمانی مراجعه و از انجام خود درمانی و یا مراجعه دیر هنگام به پزشک اجتناب نمایند.

پهلوان با بیان اینکه تکمیل واکسیناسیون نقش مؤثری در کنترل همه‌گیری ویروس کرونا دارد اظهار کرد: تا کنون ۲۹.۴۸ درصد از گروه‌های هدف بالای ۱۸ سال نسبت به دریافت دز سوم واکسن خود اقدام کرده‌اند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۶.۴۴ درصد افراد بالای ۱۸ سال دز اول واکسن و ۸۴.۴ درصد دز دوم واکسن را دریافت کردند گفت: همچنین پوشش واکسیناسیون در افراد بالای ۱۲ سال در دز اول ۹۵.۶۲ درصد و در دز دوم ۸۳.۵۸ درصد است.

وی با بیان اینکه تا کنون ۴۵ هزار و ۲۵۰ نفر از کودکان گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال زیر پوشش واکسیناسیون قرار گرفته‌اند گفت: ویروس امیکرون تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان را درگیر می‌کند و لازم است والدین با توجه به این موضوع نسبت به انجام واکسیناسیون فرزندان خود اقدام کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا