اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۲۵ طرح برق رسانی در خراسان رضوی بهره برداری شد

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی از بهره برداری ۲۵ پروژه بزرگ برق رسانی شهری و روستایی ، هوشمندسازی شبکه، توسعه و احداث و بهبود وضعیت زیرساخت ها و تجهیزات برق با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال خبر داد .

محسن ذبیحی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: همزمان با چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، این طرح های عمرانی که عملیات اجرایی آن در سال گذشته و امسال آغاز شده، در ۲۹ مدیریت برق شهرستان های استان خراسان رضوی (به جز مشهد و حومه) به بهره برداری می رسد.

 وی در تشریح طرح های برق رسانی مزبور گفت: برق رسانی به ۱۱ روستای بدون برق در هشت شهرستان استان و برق رسانی به ۳۰۰ خانوار عشایری استان از طریق سامانه های خورشیدی قابل حمل از جمله طرح های قابل بهره برداری در دهه فجر امسال است.

 ذبیحی اجرای طرح های توسعه و بهینه سازی شبکه های برق روستایی شامل تامین برق مشترکین جدید، جابه جایی ۲ هزار و ۱۲۰ اصله پایه برق، اصلاح روشنایی معابر با نصب چهار هزار و ۶۵۰ سرچراغ ال.ای.دی و رفع افت ولتاژ با نصب ۱۱۵ دستگاه پست هوایی را از دیگر طرح ها برشمرد.

 مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: تجهیز مرکز سمپات (سامانه متمرکز پاسخگویی توزیع )، استقرار سامانه مدیریت هوشمند ناوگان خودرویی، سامانه هما (هوشمندسازی مراکز اتفاقات و عملیات) از دیگر طرح هایی است که همزمان با دهه فجر امسال در این شرکت به بهره برداری می رسد .

وی افزود: ساخت و تجهیز مراکز دیسپاچینگ ناحیه‌ای در شهرستانهای تربت حیدریه و سبزوار، تجهیز مرکز کنترل و هدایت شبکه توزیع برق در حوزه ستادی، نصب و راه اندازی بی سیم دیجیتال در شهرستان‌های تابعه، تکمیل نقاط اتوماسیون شبکه توزیع در بستر مخابراتی جی.پی.آر.اس و یو.اچ.اف و توسعه سامانه اتوماسیون شبکه توزیع در مرکز دیسپاچینگ از جمله پروژه‌هایی است که در راستای هوشمندسازی شبکه های برق انجام شده است .

ذبیحی خاطرنشان کرد: اصلاح و بهینه سازی شبکه روشنایی معابر جهت استانداردسازی وضعیت روشنایی معابر و شبکه های فرسوده شهری، توسعه شبکه روشنایی معابر، احداث شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف، نصب ترانسفورماتور و تجهیزات شبکه به منظور تامین برق بیش از ۱۰ هزار مشترک جدید شهری ، کاهش تلفات و افت ولتاژ و پایداری شبکه از دیگر طرح‌های عمرانی اجرا شده توسط شرکت برق خراسان رضوی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی، تبدیل ۴۷۷ کیلومتر شبکه فشار ضعیف سیمی به کابل خودنگهدار جهت افزایش کیفیت برق تحویلی به مشترکین و پیشگیری از سرقت شبکه های سیمی توسط شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی را از دیگر طرحهایی دانست که در دهه فجر امسال به بهره برداری رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا