اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

۲۳۴ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری شدند


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محمد پهلوان اظهار کرد: طی یک روز گذشته ۲۳۴ بیمار جدید مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که ۱۶۸ بیمار متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این‌که تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان خراسان رضوی نسبت به روز گذشته کاهش ۱۱ درصدی داشته است، گفت: همکاری مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون نقش مؤثری در ادامه روند کاهشی بیماران مبتلا به کرونا خواهد داشت.

وی با بیان این‌که در چند روز گذشته روند افزایشی تعداد بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در استان متوقف شده است، افزود: در حال حاضر ۸۴۷ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۶۱۱ نفر از این تعداد در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

پهلوان گفت: در حال حاضر ۲۲۱ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه استان بستری هستند که از این تعداد ۱۵۵ بیمار در محدوده دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

وی اضافه کرد: امیکرون بر خلاف تصورات اولیه، موجب ایجاد شرایط بدحالی و نیاز به بستری به ویژه در افرادی که واکسن دریافت نکرده‌اند و یا مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای هستند، می‌شود، بنابراین توجه به توصیه‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این‌که طی یک روز گذشته ۹۰۶ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به‌صورت سرپایی به بیمارستان‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت زیر پوشش دانشگاه مراجعه کردند، گفت: تمامی سطوح بهداشتی و درمانی در سطح استان همچنان آماده خدمات‌رسانی به بیماران هستند

وی بیان کرد: عموم مردم در صورت ابتلاء به علائم، ضمن تماس با سامانه ۱۹۱، به نزدیک‌ترین مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا