اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

۲۲۱ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری شدند


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محمد پهلوان اظهار کرد: در یک روز گذشته ۲۲۱ بیمار جدید مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری شدند. که از این تعداد، ۱۸۵ نفر در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این‌که در حال حاضر ۹۶۵ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری هستند، افزود: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا بیشترین سهم را در میان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های استان داراست و در حال حاضر ۷۱۲ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه بستری هستند.

وی با بیان این‌که حدود ۲۵ درصد از بیماران بستری مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان در شرایط بدحال قرار دارند، تصریح کرد: در حال حاضر ۲۳۷ بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان بستری هستند که ۱۷۳ بیمار در مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحت مراقبت قرار دارند.

پهلوان با بیان این‌که روند تعداد بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در استان خراسان رضوی هنوز به ثبات نسبی نرسیده است، اظهار کرد: طی یک روز گذشته یک هزار و ۴۴۲ بیمار سرپایی مبتلا و یا مشکوک به کرونا به مراکز منتخب جامع سلامت و یا اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه کردند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تکمیل واکسیناسیون به‌ویژه دریافت دز سوم واکسن، توجه به واکسیناسیون کودکان، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، اجتناب از حضور در دورهمی‌ها و حفظ فاصله اجتماعی مهم‌ترین راهکار در پیشگیری از ابتلاء به کرونا و یا نوع شدید این بیماری محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروزی، همکاری عموم مردم با مدافعان سلامت می‌تواند از بروز ایجاد موج‌های بعدی و خطرات ناشی از آن جلوگیری کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا