اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۱۸ میلیون بوته گل ویژه نوروز در مشهد کاشته شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مسوول کمیته اجرایی خدمات سفر شهرداری مشهد گفت: برای زیباسازی نوروزی شهر مشهد ۱۸ میلیون گل و گل بوته در این شهر کاشته شده است.

علی نجفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ۱۱۲ المان تعاملی هم برای استقبال از بهار در نقاط مختلف شهر نصب شده و سه هزار و ۲۰۰ سبد گل نیز بازسازی یا اضافه شده است.

وی ادامه داد: در این خصوص توجه ویژه ای هم به حاشیه شهر داشتیم و پویش محله بهاری به طور ویژه در ۱۶ محله حاشیه شهر اجرا شد.

مسوول کمیته اجرایی خدمات سفر شهرداری مشهد گفت: نوسازی یا بازسازی ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای هسته مرکزی شهر از دیگر اقدامات نوروزی است که از این تعداد ۲۵ دستگاه به تردد در محور میدان فردوسی و حرم اختصاص یافته است.

نجفی افزود: ۱۰ هزار و ۷۵۰ دستگاه تاکسی هم در آماده باش هستند که از این تعداد ۲۴۰ دستگاه تاکسی و ۱۴۰ دستگاه ون در اطراف حرم خدمت رسانی خواهند کرد.

وی ادامه داد: کاهش سرفاصله تردد قطار شهری از دیگر اقدامات نوروزی است که روز نخست فروردین هر چهار دقیقه و سایر روزها هر هفت دقیقه خواهد بود.

مسوول کمیته اجرایی خدمات سفر شهرداری مشهد گفت: همه بسیج شده اند تا خدمت رسانی مطلوب باشد و همه امکانات شهرداری از جمله سالنهای ورزشی، نمایشگاه بین المللی و حتی فضاهای اداری نیز برای استقرار اضطراری زائران در نظر گرفته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا