اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۱۶ شهرستان خراسان رضوی بارندگی داشتند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش باران در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی گزارش شده است که بیشترین آن مربوط به خواف و ۲۴ میلیمتر ثبت شده است.

آیدا فاروقی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: پس از خواف شهرستان‌ تربت جام با ۲۱ میلیمتر و چناران با ۱۴ میلیمتر بیشترین بارندگی را استان را در ۲۴ ساعت گذشته داشته‌اند.
وی بیان کرد: طی این مدت بارش باران در شهرستان های قوچان، مشهد، نیشابور، تربت حیدریه، کاشمر، گناباد، قوچان، درگز، فریمان، بجستان، کلات، تایباد و مه ولات نیز گزارش شده است. 
وی ادامه داد: سامانه بارشی که از روز جمعه در استان خراسان رضوی فعال شده و تا روز چهارشنبه هفته جاری در استان فعالیت خواهد بود، بیشترین بارش ها را در نیمه جنوبی و جنوب شرقی استان خواهد داشت.
کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی  خاطرنشان کرد: برای فردا، دوشنبه، جوی آرام و به نسبت پایدار بر استان حاکم می شود و برای روز سه‌شنبه بارشهای باران و برف همراه با افزایش ابر، رعد و برق، وزش باد و احتمال جاری شدن رواناب در استان پیش بینی می شود.
فاروقی با اشاره به وزش باد شدید در ۲۴ ساعت گذشته در استان گفت: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در فریمان با  سرعت ۱۰۴ کیلومتر در ساعت گزارش شده است و پس از فریمان، بیشترین سرعت وزش باد در گناباد با سرعت ۸۳ کیلومتر در ساعت گزارش شده است که وزش تندباد تا چند روز آینده در استان ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به کاهش محسوس دما برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری افزود: بیشینه دمای امروز مشهد ۱۴ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است که نسبت به دیروز یک درجه کاهش دارد و تا روز سه شنبه هفته جاری به ۹ درجه خواهد رسید.
چناران با کمینه دمای یک درجه سلسیوس و سرخس با بیشینه دمای ۲۰ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی در شبانه روز گذشته بوده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا