اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

۱۶۰ هزار خادم به زائران ثامن الحجج (ع) خدمت می‌کنند


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محمد توکلی اظهار کرد: همچنین ۱۷۰ خادم در قالب کاروان‌های زیر سایه خورشید به استان‌های مختلف کشور اعزام شدند تا فضای شهرها را با عطر و بوی رضوی عطرآگین کنند.

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم برای استقبال و پذیرایی از زائران بارگاه نورانی ثامن‌الحجج (ع) انجام گرفته است، افزود: آئین غبارروبی، گل‌آرایی و عطرافشانی مزار شهدا در بهشت ثامن صحن‌های قدس، آزادی و جمهوری از جمله برنامه‌های این ایام است.

وی گفت: دو پوش ضریح مطهر هم توسط هنرمندان آماده شده است که یک پوش همزمان با شب ولادت حضرت معصومه (س) و دیگری در صبح ولادت حضرت رضا (ع) روی ضریح پهن می‌شود و در این ایام بیش از ۴۰ پرچم در مبادی ورودی حرم مطهر به اهتزاز در می‌آیند.

توکلی گفت: در صبح میلاد حضرت رضا (ع) آیین نقاره زنی با حضور تولیت آستان قدس رضوی و تولیت‌های اعتاب مقدس در عراق برگزار می‌شود.

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی افزود: برپایی جشن‌های میلاد در مساجد و حسینیه‌های سطح شهر مشهد، حضور خدام در مراکز بهزیستی و نگهداری معلولین، ملاقات با بیماران بستری در بیمارستان‌ها و تقدیم بسته‌های متبرک و پذیرایی، حضور در منازل خادمان پیشکسوت و بیمار که امسال از فیض خدمت در حرم مطهر رضوی محروم هستند، ملاقات و دیدار با خانواده معزز شهدا و ایثارگران از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده حرم مطهر رضوی در این ایام است.

وی یکی از اقدامات محوری و مهم معاونت اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی را پیگیری و آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد بیان کرد و گفت: در این ایام با کمک خیران، هزار و ۵۰۰ وعده غذای متبرک در مناطق محروم و کم برخوردار توزیع خواهد شد و همچنین به مناسبت ولادت حضرت رضا (ع) بسته‌های متبرکی به خانواده ایثارگران سراسر کشور ارسال شده است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا