اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۱۵ هزار بازدید از مراکز توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی خراسان رضوی انجام شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیر سلامت کار و محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از ابتدای اسفند ماه جاری تاکنون بیش از ۱۵ هزار فقره بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی استان خراسان رضوی انجام شده است.

دکتر علی اصغر حسنی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: در این بازدیدها ۳۸ مورد به دلیل عدم توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مرجع قضایی ارجاع داده شدند.

وی ادامه داد: طی بازدیدهای انجام شده از مراکز، سازمان‌ها و ادارات، پروتکل‌های بهداشتی در قالب چند مولفه از جمله رعایت بهداشت فردی، استفاده مستمر از ماسک، تهویه مناسب هوا و واکسیناسیون شاغلان این مراکز مورد بررسی قرار گرفتند.

مدیر سلامت کار و محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی نقش بسیار مهمی در ابتلا به ویروس کرونا دارد از همین رو کارشناسان بهداشت محیط  به صورت ویژه بر عملکرد اصناف و اماکن عمومی در این زمینه نظارت دارند.

وی افزود: بازدیدهای کارشناسان بهداشت و متولیان از مراکز مختلف به صورت مستمر انجام می‌شود و تخلف کنندگان به مرجع قانونی ارجاع داده می شوند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا