اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۱۵ زنجیره تامین مالی در بخش تولید خراسان رضوی به بانکها معرفی شدند

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تاکنون ۱۵ زنجیره تامین مالی در بخش تولید این استان به منظور عملیاتی کردن بخشنامه بانک مرکزی و لزوم پرداخت تسهیلات در قالب زنجیره تولید شناسایی و به بانکها معرفی شده است.

امیررضا رجبی روز یکشنبه در نشستی با اعضای شورای بانکهای خراسان رضوی افزود: ۱۵ زنجیره تامین مزبور مربوط به بخشهای تولیدی صنایع غذایی، صنایع نساجی، قطعه سازان و مجموعه‌سازان بوده است.

وی بیان کرد: بر اساس توافق وزارتخانه‌های اقتصاد و دارایی، صمت و بخشنامه ابلاغی بانک مرکزی از سال آینده پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی در قالب یک زنجیره تولید اختصاص می‌یابد و استعلام همه عقودی که نیاز به ارایه فاکتور دارند، در بستر سامانه جامع تجارت انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: براین اساس بنگاه‌های اقتصادی خراسان رضوی شامل تولیدی و تجاری موظف هستند که فاکتورهای خرید خود را از محل تسهیلاتی که از بانکها دریافت کرده‌اند، در سامانه جامع تجارت ثبت کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در این راستا پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی در قالب سرمایه در گردش و نحوه استفاده از آن در بستر سامانه جامع تجارت به صورت هوشمند قابل رصد خواهد بود که این اقدام باعث تسریع در امور، هدایت درست مالی، نظارت و شفافیت بیشتر بر اعطای تسهیلات می‌شود.

طبق آمارها تسهیلات پرداخت شده به بخش صنعت و معدن خراسان رضوی در ۹ ماهه امسال، ۲۶۴ هزار و ۱۷۱ میلیارد ریال بوده است. 

پنج هزار و ۳۴۹ واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری ۲۸۴ هزار و ۷۵۳ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۱۹۴ هزار و ۴۹۴ نفر در خراسان رضوی پروانه بهره‌برداری دارند که سهم آنها از تعداد واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری و اشتغالزایی این واحدها در کل کشور هشت درصد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا