اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۱۵ درصد از جمعیت خراسان رضوی دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مسوول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون حدود ۱۵ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال زیر پوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی، دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

دکتر محمد پهلوان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: تاکنون ۵۲۴ هزار نفر از جمعیت بالای ۱۸ سال در مشهد و ۱۵ شهرستان دیگر استان که زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند، سومین دز واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۹۴ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد دز اول واکسن کرونا و ۸۰ درصد دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۳۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری هستند که ۹۶ نفر از این تعداد در بخش مراقبت‌های ویژه تحت معالجه قرار دارند.
دکتر پهلوان، تعداد بستری‌شدگان دیروز ناشی از کرونا در بیمارستانهای استان خراسان رضوی را ۹۷ نفر عنوان کرد که کمترین رقم در ۱۰ روز گذشته بوده است.
مسوول کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر پوشش فراگیر واکسیناسیون، رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی برای پیشگیری از ورود به موج ششم تاکید کرد.
دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کلانشهر مشهد و ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی، ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد. 
ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.
در حال حاضر حدود ۳۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری هستند.
از بین ۳۳ شهرستان خراسان رضوی ۲ شهر بردسکن و خلیل آباد از نظر کرونا در وضعیت زرد و بقیه در وضعیت آبی قرار دارند.
به گزارش رسانه خراسان بزرگ از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر دیروز یکشنبه ۱۹ دی سال ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲۲۲ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۴۰۳ نفر رسید.
طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۱ هزار و ۶۳۹ نفر رسید.
همچنین تا کنون ۶ میلیون ۳۹ هزار و ۱۷۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
دو هزار و ۶۷۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.
همچنین تا کنون ۵۹ میلیون و ۸۳۶ هزار و ۴۵۵ دُز اول، ۵۱ میلیون و ۹۶۲ هزار و ۴۹۸ دُز دوم و ۷ میلیون و ۸۸۷ هزار و ۲۸۸ دُز سوم واکسن کرونا تزریق شده است و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۱۹ میلیون و ۶۸۶ هزار و ۲۴۱ دُز رسیده است.
در شبانه روز گذشته نیز ۳۱۴ هزار و ۷۳۴ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
“پاندمی کرونا” در سطح جهان، ۳۰۶ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۴۹۱ نفر را بیمار کرده و جان پنج میلیون و ۵۰۳ هزار و ۷۵۰ نفر را گرفته است. ۲۵۹ میلیون و ۰۵۹ هزار و ۶۱۰ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا هم تاکنون در سطح جهان درمان شده‌اند.
آمریکا در این میان با ۶۰ میلیون و ۹۵۴ هزار و ۰۲۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و همچنین ۸۵۹ هزار و ۰۴۶ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و انگلیس بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.
ایران بر اساس آخرین آمارهای رسمی از لیست جدول ۱۰ کشوری که بیشترین جمعیت مبتلایان به کرونا در میان کشورهای جهان دارد حذف شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا