اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

۱۳۸ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری شدند


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محمد پهلوان اظهار کرد: از ۱۳۸ بیمار مبتلا به کرونا تعداد ۱۰۵ نفر در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: در حال حاضر ۳۲۲ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۲۴۶ بیمار در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

وی افزود: تعداد بیماران بستری در بخش‌های مراقبت ویژه استان را ۸۸ نفر عنوان کرد که از این تعداد ۶۹ نفر در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه تحت مراقبت قرار دارند.

پهلوان با تاکید بر اینکه تمامی سطوح بهداشتی و درمانی برای خدمات رسانی به بیماران مبتلا به کرونا در تمامی ایام در آمادگی کامل هستند تصریح کرد: طی یک روز گذشته ۵۰۳ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به اورژانس بیمارستان‌ها و یا مراکز منتخب مراجعه و خدمات درمانی را به صورت سرپایی دریافت کردند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: خوشبختانه برای دومین روز متوالی، موردی از فوت بیمار مبتلا به کرونا در خراسان رضوی به ثبت نرسید که این امر نشان از همراهی و همکاری عموم مردم و تلاش بی وقفه مدافعان سلامت در خدمت رسانی به بیماران است.

وی افزود: همراهی و همکاری مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بهترین راهکار در کنترل همه‌گیری ویروس کرونا محسوب می‌شود و امیدواریم روند کاهش موارد ابتلا و فوتی‌های ناشی از کرونا درسطح استان خراسان رضوی تداوم داشته باشد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا