اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

۱۳۵ پرونده ساختمان‌های دارای نقص در مشهد به دادستانی معرفی شد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، عبدالله ارجائی اظهار کرد: کارشناسان سازمان آتش‌نشانی بیش از چهار هزار بازدید از ساختمان‌های این شهر انجام داده‌اند و ۱۳۵ پرونده در زمینه ساختمان‌های دارای نقص ایمنی به دادستانی ارجاع داده شده است.

شهردار مشهد افزود: شهرداری بعد از تأیید نقشه توسط نظام مهندسی، پروانه ساختمانی صادر می‌کند و احداث ساختمان آغاز می‌شود و ایمن یا ناایمن بودن ساختمان در هنگام ساخت و بعد از پایان کار مشخص می‌شود که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: یکی از شاخص‌هایی که ایمنی ساختمان را مشخص می‌کند استحکام بنا و سازه است که توسط سازمان نظام مهندسی مشخص می‌شود و اگر استحکام بنا و سازه دچار مشکل باشد پس از اعلام این سازمان، با مالک برخورد و ساختمان پلمپ می‌شود و در این راستا طی سال گذشته با هزار و ۲۰۰ موردتخلف برخورد و اقدامات قانونی انجام شده است.

ارجائی افزود: اطفای حریق و مسائل مربوط به آتش‌نشانی از دیگر شاخص‌هاست و ساختمان‌های دارای نقص ایمنی پس از صدور اخطار و عدم تمکین به دستگاه قضائی ارجاع می‌شوند و شهرداری ابزاری برای مقابله ندارد و وظیفه آن با دستگاه قضاست.

شهردار مشهد بیان کرد: سرمایه‌گذاران و مالکان باید فکر کنند که بهره‌برداران ساختمان، خانواده آنان هستند و ناظران باید نظارت و بررسی دقیقی از ساختمان انجام دهند آتش‌نشانان نیز سلامت مردم را خط قرمز خود قرار داده و نظارت جدی بر ساختمان‌ها داشته باشند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا