اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۱۲۱ حادثه نوروزی در خراسان رضوی امداد رسانی شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌ احمر خراسان رضوی گفت: ۱۲۱ حادثه توسط امدادگران و نجاتگران هلال احمر از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون امدادرسانی شده است.

غلامرضا صیادی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود:  امدادرسانی این تعداد حادثه در قالب طرح امداد و نجات نوروزی هلال احمر خراسان رضوی انجام شده است.

وی بیان کرد: از مجموع حوادث امدادرسانی شده در این مدت، ۸۸ حادثه جاده‌ای، چهار حادثه برف و کولاک و بقیه حوادث مرتبط با آتش‌سوزی جنگل و مرتع، جوی، کوهستان و حوادث شهری بوده است.

وی افزود: امدادگران هلال‌احمر استان در قالب طرح امداد و نجات نوروزی از ۲۵ اسفند پارسال تا هشتم فروردین امسال به ۲۶۴ حادثه‌دیده امدادرسانی کرده اند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌ احمر خراسان رضوی گفت در قالب این حوادث به حدود ۴۰۰ حادثه دیده امداد رسانی شده است.

وی ادامه داد: در این مدت ۳ هزار و ۵۷۹ نفر – روز نیروی عملیاتی شامل پرسنل و داوطلبان در قالب ۸۵۲ تیم عملیاتی به همراه ۱۴۷ دستگاه خودرو عملیاتی و یک فروند بالگرد، کار امدادرسانی به حادثه دیدگان را بر عهده داشته اند.

صیادی افزود: در قالب طرح امداد و نجات نوروزی هلال احمر خراسان رضوی، ۲۶ پایگاه ثابت امداد و نجات، هشت پایگاه موقت و ۲۴ پایگاه سیار فعال شده و کار امدادرسانی به مسافران جاده‌ای و حادثه دیدگان حوادث را بر عهده دارند.

وی گفت: همچنین در این مدت ۱۲۹ هزار و ۸۹۶ نفر خدمات اطلاع‌رسانی و آموزش در خصوص کرونا و سلامت سفر را دریافت کرده‌اند و ۱۵۹ هزار و ۳۰۲ قلم محصولات امدادی و آموزشی نیز در بین مسافران در جاده‌های استان توزیع شده است.

طرح امداد و نجات نوروزی در جاده‌های خراسان رضوی که از ۲۵ اسفندماه پارسال آغاز شده است، تا ۱۵ فروردین ماه جاری ادامه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا