اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۱۱ هزار و ۵۰۰ خودرو در خراسان رضوی به‌طور رایگان گازسوز شدند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی گفت: تاکنون ۱۱ هزار و ۵۰۰ خودرو عمومی در این استان به صورت رایگان گازسوز شده‌اند و ۷۰۰ خودرو نیز در نوبت گازسوز شدن قرار دارند.

علی‌اصغر اصغری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: ۵۰ کارگاه مجاز در استان برای دوگانه‌سوز کردن خودروها فعال هستند که از این تعداد ۱۸ کارگاه اقدامات مربوط به گازسوز کردن خودروهای عمومی را به رایگان انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه نامنویسی متقاضیان گازسوز کردن خودروها از اواخر اردیبهشت پارسال آغاز شده است، ادامه داد: متقاضیان دریافت این خدمات، باید برای ثبت نام به سامانه اطلاعات جامع خودروهای دوگانه سوز کشور به نشانی gcr.niopdc.ir مراجعه و کد ملی، شماره تلفن همراه و سایر مشخصات خود را ثبت و نزدیکترین کارگاه و زمان مراجعه را انتخاب کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی همچنین با اشاره به مصرف ۵۲ میلیون و ۳۷۸ هزار و ۲۸۵ متر مکعب سوخت سی. ان. جی در دیماه امسال اظهار داشت: این میزان مصرف نسبت به مدت مشابه پارسال، که ۴۸ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۶۶۱ متر مکعب بوده، نشانگر افزایش ۹ درصدی مصرف سی ان جی است.

شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی شهرستان های مشهد، چناران، کلات، بینالود، فیروزه، نیشابور، فریمان، قوچان، تربت‌جام، تایباد، درگز و سرخس را زیر پوشش خدمات خود دارد.

دیگر شهرستان‌های خراسان رضوی زیر پوشش خدمات ۲ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت‌حیدریه و منطقه سبزوار هستند. 

اصغری گفت: رشد و توسعه صنعت سی.ان.جی به عنوان سوخت ملی کشور، معیاری برای رشد و توسعه اقتصادی و زیست محیطی هر منطقه محسوب می‌شود و رواج مصرف سی.ان.جی در شهرها و روستاها، در کاهش آلودگی هوا و ایجاد هوای پاک موثر خواهد بود.

۱۳۸ جایگاه سوخت سی. ان. جی در منطقه خراسان رضوی خدمت رسانی می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا