اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۱۰ هزار ظرفیت پارکینگ برای زائران نوروزی در اطراف حرم رضوی ایجاد شد

مشهد-رسانه خراسان بزرگ – فرماندار مشهد و رییس کمیته اجرایی این شهرستان در ستاد خدمات سفر خراسان رضوی گفت: ۱۰ هزار ظرفیت پارکینگ خودرو در اطراف حرم مطهر رضوی با احتساب پارکینگ‌های موجود برای رفاه زائران نوروزی پیش‌بینی شده است.

محسن داوری روز جمعه در نشست خبری در جمع خبرنگاران  افزود: تاکنون هشت هزار ظرفیت پارکینگ برای زائران نوروزی در حومه حرم رضوی تامین شده است که ۵ هزار ظرفیت از این پارکینگ‌ها جدید ایجاد شده  است و طی ۲ روز آینده نیز ۲ هزار ظرفیت پارکینگ خودرویی دیگر در اطراف حرم رضوی بهره‌برداری خواهد شد.

داوری گفت: ظرفیت پارکینگ ایجاد شده در اطراف حرم برای شب پارکینگ بوده و امنیت آن نیز تامین شده است.

وی بیان کرد: افزایش ظرفیت پارکینگ حرم مطهری رضوی با توجه به اینکه موضوع پارکینگ برای زائرانی که با وسیله نقلیه شخصی به مشهد سفر می‌کنند از اهمیت بسزایی برخوردار است، در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه کلانشهر مشهد آماده میزبانی از زائران نوروزی است، اظهار کرد: با دستور استاندار خراسان رضوی،  ستاد اجرایی خدمات سفر مشهد تبدیل به قرارگاه شد تا آمادگی بیشتری برای خدمات رسانی به زائران و مسافران فراهم شود و علت آن هم مقصد بودن مشهد برای تمامی زائران ورودی به استان است.

وی با اشاره به پیش‌بینی ها و برنامه‌ریزی های صورت گرفته در قرارگاه خدمات سفر مشهد با ۱۱ کمیته فعال گفت: نخستین پیش بینی اطلاع رسانی مفید و موثر برای زائران است تا دچار سردرگمی نباشند و از کلیه خدمات و تسهیلات سفر در مشهد مطلع باشند.

وی افزود: محدودیتهای ترافیکی در مشهد به حداقل ممکن رسیده است، به طوریکه طرح ترافیک در حومه حرم رضوی لغو شده است  و به طور موردی احتمال اعمال محدودیت وجود دارد.

داوری ادامه داد: تنها در روز تحویل سال اعمال برخی محدودیتهای ترافیکی در حومه حرم رضوی به دلیل جلوگیری از ایجاد مشکلات و رفاه حال زائران اعمال خواهد شد.

وی اظهار کرد: در لحظه تحویل سال تمامی خیابانهای منتهی به حرم مفروش و صوت برنامه‌های اجرایی در حرم رضوی در تمامی چهار خیابان منتهی به حرم پخش خواهد شد.
فرماندار مشهد  تشدید و تقویت شبکه بازرسی و نظارتی را از دیگر برنامه ها اعلام کرد و گفت: همچنین تهیه کالاهای اساسی و ارزاق زائران بویژه در اطراف حرم رضوی با عرضه ۱۵ تا ۲۰ درصد ارزانتر  انجام شده است تا شاهد هیچ کمبود و مشکلی در این زمینه نباشیم.

وی گفت: در زمینه تامین نان نیز چندین اقدام انجام شده که شامل تامین نان هتلها و رستورانها از طریق یک شبکه واحد، افزایش سهمیه و زمان پخت نانواییهای اطراف حرم، ایجاد چهار نانوایی در چهار ضلع حرم رضوی، ایجاد  ۲۲ ایستگاه توزیع نان بسته بندی  و فعال شدن ۸ نانوایی سیار دراین زمینه است.

داوی گفت: قرارگاه مقابله با سرقت در حومه حرم رضوی نیز ایجاد شده تا زائران و مجاوران نیز آرامش کامل داشته باشند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه حمل و نقل عمومی برای زائران نوروزی گفت: ۵۰۰ اتوبوس به ظرفیت ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی مشهد افزوده شده و همچنین زمان ارائه خدمات مترو و اتوبوس در مشهد افزایش یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا