اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۱۰۳ خیریه خراسان رضوی در قالب شبکه ملی نیکوکاری فعالیت می‌کنند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ-

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت: پس از تشکیل سامانه ملی نیکوکاری تاکنون ۱۰۳ خیریه خراسان رضوی در این شبکه ملی ثبت و کد کاربری دریافت کرده‌اند.

رضا سلم آبادی روز دوشنبه در آیین تجلیل از موسسات خیریه خراسان رضوی افزود: سامانه شبکه ملی نیکوکاری امسال شکل گرفت تا نیازمندان جامعه را در قالبی هماهنگ بین نهادهای خیریه زیر پوشش قرار دهد و با ثبت و ضبط امور خیریه در این قالب مشخص می شود چه افرادی در چهارچوب این شبکه سراسری چه مقدار و چه زمانی کمک دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: در این سامانه پس از ثبت افراد، اولین ارتباط با ثبت احوال برقرار می شود و از طرفی فقط به کد ملی سه دهک پایین خانوارهای جامعه خدمات ارائه خواهد شد و دیگر دهک های درآمدی امکان دریافت کمک خیران را نخواهند داشت.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گفت: ۷۰ درصد کار کمیته امداد و خیریه ها مشترک است و البته باید کمکها مطابق نیاز خانوارها انجام شود، یعنی خانواده نیازمند کمک پزشکی، خدمات درمان بگیرد و خانواده دارای دختر در آستانه ازدواج، جهیزیه دریافت کند.

سلم آبادی به موضوع استفاده برخی افراد از خدمات بیش از ۱۰ موسسه خیریه اشاره کرد و گفت: متأسفانه این موضوع را در دوره کرونا شاهد بودیم اما آنرا نقیصه نمی دانم اما اینکه برخی دیگر از نیازمندان هیچ کمکی دریافت نکنند جای اشکال است و باید به این مشکل رسیدگی کرد.

در این آیین از چند موسسه خیریه که در قالب شبکه ملی نیکوکاری در استان فعالیت بالایی داشتند، تجلیل شد.

هم اکنون در استان ۶.۸ میلیون نفری خراسان رضوی، بیش از ۳۹۰ هزار نفر زیر پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا