اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

۱۰۰ بیمار بدحال کرونایی در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری هستند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر ۱۰۰ بیمار بدحال کرونایی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه این دانشگاه بستری هستند.

دکتر محمد پهلوان روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: از این تعداد ۷۲ نفر در بخشهای مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند که علاوه بر مشهد، ۱۵ شهرستان دیگر را زیر پوشش دارد.
وی اضافه کرد: در حال حاضر تعداد کل بستری‌شدگان کرونا در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی ۳۱۲ نفر است که طی ۱۰ روز گذشته کمترین میزان بوده است و در این مدت چند روز بدون فوتی ناشی از کرونا در مشهد و استان ثبت شده است.
رییس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دیروز ۱۳۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان خراسان رضوی بستری شدند که این میزان طی ۱۰ روز گذشته نوسان داشته است.
وی نسبت به پوشش فراگیر واکسیناسیون، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و تهویه هوا برای پیشگیری از موج ششم کرونا تاکید کرد. 
دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کلانشهر مشهد و ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی، ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد. 
ارائه خدمات بهداشتی و درمان به جمعیت  سایر شهرستان دیگر این استان بر عهده  دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.
به گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی ۲۴ ساعت گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و   ۵۳۹بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۲۸۵نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۲۱۷هزار و  ۳۲۰نفر رسیده است.
همچنین با فوت ۲۴بیمار کووید۱۹  در این مدت، مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۲ هزار و  ۲۶ نفر رسید.
تاکنون ۶۰ میلیون و ۲۶۹ هزار و ۸۹۶ دُز اول، ۵۳ میلیون و ۱۸هزار و ۳۲۵ دُز دوم و ۱۱ میلیون و ۹۷۴ دُز سوم واکسن کرونا در کشور تزریق شده است و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۲۵میلیون و ۲۶۲هزار و ۲۲۱دُز رسیده است.
بر اساس این گزارش طی شبانه روز گذشته ۴۵۱ هزار و ۵۶۸ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
“پاندمی کرونا” در سطح جهان، ۳۲۱ میلیون و ۱۵۶ میلیون و ۲۰۱ نفر را بیمار کرده و جان پنج میلیون و ۵۴۰ هزار و ۹۰۲ نفر را گرفته است.  ۲۶۴ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۶۰۸ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا هم تاکنون در سطح جهان درمان شده‌اند.
آمریکا در این میان با  ۶۵ میلیون و ۲۳۶ میلیون و ۴۷۵  بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و همچنین ۸۶۹ هزار و ۲۱۲  قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و انگلیس بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا