اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

یک مسوول در دانشگاه پزشکی تربت‌حیدریه:دشمن می کوشد الگوی شهید سلیمانی را تحریف کند

تربت‌حیدریه- رسانه خراسان بزرگ- مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت:امروز شهید سلیمانی به عنوان محور مقاومت از الگوهای مهم است و دشمن سعی دارد این الگو را به تحریف بکشاند.

حجت الاسلام حسین صافدل روز چهارشنبه در همایش بزرگ مقاومت فاطمی، مکتب سلیمانی در دانشگاه تربت حیدریه افزود: از ابتدای حضور اسلام تحریف بوده است و امروز هم دشمن از حربه تحریف شهید سلیمانی نمی گذرد.

وی اظهار کرد:وقتی رفتار سیاسی و اجتماعی شهید سلیمانی را نگاه کنیم همه آنچه که در خط انبیا و اولیا تلاش شد جامعه انسانی را به مسیر درست هدایت کنند در مسیر شهید سلیمانی دیده می شود.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: این شهید بزرگوار مقید به حفظ حدود شرعی بود و مقام معظم رهبری در تبیین مکتب سلیمانی در دیدار با خانواده این شهید فرمودند بحث اخلاص و صدق  از شاخصه های وجودی شهید سلیمانی بود.

صافدل افزود:وقتی شهید سلیمانی در کشور سوریه مجبور شد به اضطرار وارد خانه یک فرد اهل سنت شود بعد از رفتنش نامه ای نوشت و از صاحب خانه عذرخواهی کرد که از این رفتار تقید به حدود شرعی و الهی بودن در همه ابعاد زندگی اش مشاهده می شود.

وی ادامه داد:شهید سلیمانی به قدری وارسته بود که تحت القاب و عناوین قرار نمی گرفت و وصیت کرد که سنگ قبرش را با نام “سرباز قاسم سلیمانی” حک کنند.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: وقتی در جنگ ۳۳ روزه لبنان همراه سیدحسن نصرالله بود از ایشان پرسیده شد خدمت شما چه بود ایشان هرچه پیروزی بود را به سیدحسن نصرالله و شهید مغنیه نسبت داد چون خود را غرق خدا و محضر الهی کرده بود.

صافدل افزود: تشییع جنازه میلیونی شهید سلیمانی و گریستن همه آزادگان جهان در رثای ایشان به دلیل آزادگی وی از بند نفس بود.

وی ادامه داد:شهید سلیمانی چون ایمان داشت که عبد خداوند است حتی در کاخ کرملین نماز خواند و وقتی از وی پرسیده شد نماز در کاخ کرملین چه گونه بود پاسخ داد که بهترین نمازی که خواندم اینجا بود چون زمانی دشمنان اسلام در همین محل نقشه می کشیدند که اسلام را از بین ببرند.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌ مشهد واقع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا