اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

گشتهای شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی خراسان رضوی فعال شدند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- گشتهای شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی خراسان رضوی با هدف مراقبت از اراضی و پیشگیری از تصاحب آنها در ایام تعطیلات نوروز آغاز به کار کردند.

رییس کل دادگستری خراسان رضوی روز پنجشنبه در مراسم آغاز به کار اکیپ گشتهای مشترک شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی خراسان رضوی بر لزوم آمادگی کامل دستگاههای مسوول در زمینه حفاظت از این اراضی و منابع در ایام تعطیلات نوروزی و پیشگیری از هرگونه تصرفات احتمالی تأکید کرد.

غلامعلی صادقی افزود: مدیران در دستگاههای مرتبط باید با تمام توان و با استفاده از تمامی ظرفیتهای قانونی از اراضی ملی و منابع طبیعی به ویژه در ایام پیش رو  مراقبت کنند تا از هرگونه دست اندازی جدید به این اراضی پیشگیری شود.

وی اضافه کرد: هر چند در مشهد و شهرستانهای استان خراسان رضوی اقدامات خوبی با هدف حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی صورت پذیرفته اما این فعالیتها کافی نیست.

رییس شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی خراسان رضوی گفت: لازم است مسوولان ضمن پیشگیری از سوء استفاده عده ای قانون شکن، نسبت به اعاده این اراضی و منابع به وضع سابق اقدام موثر و عاجل کنند.

صادقی افزود: از دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی خواسته شده تا دستهای پشت پرده دست اندازی به حقوق بیت المال را شناسایی کنند تا در چارچوب موازین قانونی با آنها برخورد شود.

وی ادامه داد: یکی از سیاست های اصولی دستگاه قضایی، کاهش پرونده های قضایی است و در این راستا مدیریت پرونده های قضایی مورد تأکید است و بر این اساس باید اولین اقدام مدیران مسوول، رفع تصرف از اراضی و اعاده آنها به وضع سابق باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا