اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

کمک شهرداری مشهد به ستاد نماز جمعه چهار برابر شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- شورای اسلامی شهر مشهد با افزایش چهار برابری میزان کمک شهرداری مشهد به ستاد نماز جمعه موافقت کرد که بر این اساس این رقم به ماهانه ۲۰۰ میلیون ریال افزایش یافت.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ روز یکشنبه در نشست علنی شورای اسلامی شهر مشهد، مصوبه کمک مدیریت شهری به ستاد نماز جمعه مشهد اصلاح و مصوب شد. این رقم طبق مصوبه قبلی شورای شهر مشهد ماهی ۵۰ میلیون ریال بوده‌است.
همچنین طبق این مصوبه به شهرداری مشهد اجازه داده می شود سالانه مبلغ مزبور را حداکثر تا ۱۰ درصد افزایش دهد و شهرداری مکلف است، آثار مالی ناشی از اجرای این مصوبه را در بودجه سنواتی خود پیش بینی کند.
تصویب لایحه کمک به ستاد بازسازی عتبات عالیات مشهد

همچنین در مصوبه دیگری به شهرداری مشهد اجازه داده شد، نسبت به اعطای کمک به ستاد بازسازی عتبات عالیات به میزان سه برابر سقف معاملات جزء، در سال ۱۴۰۰ اقدام کند و آثار مالی ناشی از اجرای مصوبه را در تفریغ بودجه سال ۱۴۰۰ و بودجه های سنواتی لحاظ کند.
تصویب طرح بهره گیری از سرمایه نیروی انسانی شهرداری و ارائه دانش فنی، مهندسی و شرکتهای دانش بنیان در کشورهای جهان اسلام با هدف درآمد اقتصادی شهری بین المللی از دیگر مصوبات شورای شهر مشهد است.
طبق این مصوبه شهرداری مشهد مکلف است طی مدت ۲ ماه پس از لازم الاجرا شدن این مصوبه، ‌با شناسایی تجارب و ظرفیت‌های فنی و تخصصی موجود در بدنه شهرداری، پیمانکاران، مشاوران و شرکت‌های دانش بنیان مرتبط با فعالیت‌های شهرداری، چگونگی بهره‌گیری از ظرفیت خدماتی شهرداری و شرکت‌های دانش بنیان و تسهیلگری در صدور دانش فنی و مهندسی، اجرایی، مشاوره و هوشمندسازی به سایر شهرهای ایران و کشورهای جهان، به ویژه کشورهای جهان اسلام را با هدف ایجاد درآمد بین المللی و استفاده از ظرفیت‌های اقتصاد شهری بین المللی برای تصویب به شورای اسلامی شهر ارایه کند.
تصویب تعیین مدیرکل امور مالی به عنوان ذیحساب دوم شهرداری مشهد با قید ۲ فوریت و تصویب لایحه نامگذاری معابر فرعی به نام شهدا از دیگر مصوبات نشست علنی امروز شورای شهر مشهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا