اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

کشف استعدادها در مسابقات قهرمانی والیبال نشسته کشور هدف‌گذاری شده است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- عضو هیات رییسه کمیته ملی پارالمپیک گفت: کشف استعدادهای جوان و پشتوانه سازی برای تیم‌های ملی والیبال نشسته در مسابقات قهرمانی والیبال نشسته جام فجر در مشهد هدف‌گذاری شده است.

هادی رضایی روز شنبه در نشست خبری برگزاری مسابقات قهرمانی والیبال نشسته مردان کشور گرامیداشت دهه فجر افزود: ۳۵ سال است که والیبال نشسته ایران در رقابتهای جهانی و پارالمپیک قهرمان است و برای حفظ این جایگاه و با توجه به تعطیلی پنج ساله مسابقات قهرمانی کشور پشتوانه سازی در مسابقات قهرمانی امسال مورد توجه جدی است.

وی ادامه داد: بر این اساس تیم های حاضر باید ۲ بازیکن زیر ۲۰ و ۲ بازیکن زیر ۲۵ سال در ترکیب ۱۲ نفره خود داشته باشند یعنی ۱۲۰ ورزشکار جوان در قالب ۳۰ تیم در رقابتهای والیبال نشسته قهرمانی کشور در مشهد حضور خواهند داشت.

نایب رییس کنفدراسیون والیبال نشسته آسیا و اقیانوسیه گفت: مطابق نتایج کسب شده و با توجه به فعالیت یک تیم هفت نفره استعدادیاب، تیم های ب ملی، امید و جوانان والیبال نشسته در پایان این رقابتها شکل خواهد گرفت.

رضایی افزود:سال ۹۵ آخرین سال برگزاری رقابتهای قهرمانی والیبال نشسته بود و امسال مسابقات والیبال نشسته قهرمانی کشور گرامیداشت دهه فجر، پس از ورود ۳۰ تیم از ۳۰ استان کشور به مشهد در ۱۵ بهمن ماه، به صورت رسمی در تاریخ ۱۶ بهمن در ۶ گروه پنج تیمی شروع خواهد شد و ۲۱ بهمن ماه نیز اختتامیه رقابتهاست.

وی به استقبال خوب استانها از این رقابتها اشاره کرد و ادامه داد: خوابگاه آموزش و پرورش استثنایی در غرب مشهد میزبان حدود ۵۰۰ ورزشکار، کادر فنی و مربی خواهد بود و بازیها احتمالا در چهارسالن و با استفاده از داوران، خط نگه داران و منشیان خراسان رضوی برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا