اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

کشت قراردادی گندم در ۳۰۰ هزار هکتار مزارع کشور انجام شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس سازمان تعاون روستایی کشور گفت: در اجرای طرح “کشت قراردادی” با شروع کاشت گندم تاکنون برای ۳۰۰ هزار هکتار از مزارع این محصول قرارداد بسته شده است.

اسماعیل قادری فر سه‌شنبه شب در حاشیه نشست ملی “کوثر هدایت” سازمان تبلیغات اسلامی در مشهد طی گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: یکی از کارهای وزارت جهاد کشاورزی در این دوره اجرای طرح “کشت قراردادی” است به این معنا که کشاورز دانه ای را در زمین نمی‌کارد مگر اینکه از قبل برای آن مشتری داشته باشد.

وی ادامه داد: بر این اساس در روز کاشت محصول با کشاورز قرارداد می‌بندیم که محصول او را در روز برداشت به قیمت معین خریداری کنیم و بازار آن را تامین و صادرات را نیز دنبال کنیم و در این راستا پول و نهاده و خدمات به کشاورز می‌دهیم تا با طیب خاطر به کشاورزی پرداخته و اقتصاد کشاورزی را رونق دهد.

رییس سازمان تعاون روستایی کشور گفت: استفاده از شبکه توزیع هوشمند، نوآوری در کشاورزی و تجاری سازی محصولات کشاورزی از دیگر برنامه‌هایی است که دنبال می‌کنیم.

وی افزود: گاهی با وجود تولید فراوان یک محصول به دلیل ضعف در بازاررسانی و عرضه آن، قیمت محصول افزایش می‌یابد و زنجیره معیوب توزیع محصولات کشاورزی باعث شکل‌گیری دلالی های غیرضروری و واسطه‌گری می‌شود که با شبکه توزیع هوشمند این مشکلات نیز رفع خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا