اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

کشتارگاه مشترک دام شهرستانی در غرب مشهد ایجاد می‌شود

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- ایجاد کشتارگاه مشترک دام بین شهرستان‌های بینالود (طرقبه شاندیز)، چناران و گلبهار در نشست کارگروه ساماندهی کشتارگاه‌های دام استان خراسان رضوی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و فرمانداران این شهرستان‌ها مورد تصویب قرار گرفت.

‏‎معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خرسان رضوی در این نشست که چهارشنبه در محل استانداری برگزار شد پس از شنیدن نظرات نمایندگان این سه شهرستان گفت: جمع بندی نظرات این است که همه با ایجاد کشتارگاه مشترک دام بین شهرستانهای بینالود، چناران و گلبهار موافق هستند.

‏‎جواد خدایی بیان کرد: با این حال لازم است ساخت این کشتارگاه با مکان‌یابی مناسب، به لحاظ موقعیت جغرافیایی و با در نظر داشتن کلیه موازین زیست محیطی، تامین آب و شرایط سکونتگاه‌های‌ اطراف آن همراه باشد و تصویب نهایی و اجرای این پروژه نیاز به تشکیل کمیته فنی دارد.

‏‎مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: اولین مطالعات برای ساماندهی کشتارگاههای کشور در سال ۸۵ انجام شد که بر اساس آن باید کشتارگاههای برخی از شهرستانها تعطیل، برخی تجهیز و برای بعضی از شهرستانها نیز کشتارگاههای جدید ایجاد شود.

‏‎جواد اعلمی افزود: اکنون در استان خراسان رضوی ۳۷ واحد کشتارگاهی داریم که برخی مثل کشتارگاه مشهد، فریمان، نیشابور و تربت جام تجهیز شده اند و بقیه نیز در دست تجهیز هستند و برای ایجاد کشتارگاه مشترک بینالود، چناران و گلبهار نیز سرمایه گذار از مدتها قبل اعلام آمادگی کرده است، اما در جانمایی و تامین زمین مناسب برای این طرح مشترک هنوز به نتیجه نرسیده ایم.

‏‎در ادامه این نشست وضعیت کشتارگاه گناباد نیز مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی در راستای بهبود وضعیت آن گرفته شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا