اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

کتاب «تقریرات» آیت‌الله علم‌الهدی به‌عنوان اثر برگزیده انتخاب شد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، در سومین همایش کتاب سال حکومت اسلامی کتاب تقریرات درس خارج فقه آیت‌الله علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی به‌عنوان اثر برگزیده سومین همایش کتاب سال حکومت اسلامی انتخاب شد.

این همایش که به همت مرکز تحقیقات علمی مجلس خبرگان رهبری برگزار شد، از کتاب «مشروعیت قیام و تشکیل حکومت در عصر غیبت امام زمان (ع)» تألیف آیت‌الله علم‌الهدی به‌عنوان اثر برگزیده بخش آثار نمایندگان مجلس خبرگان تجلیل شد.

کتاب مشروعیت قیام و تشکیل حکومت در عصر غیبت امام زمان (ع) حاصل تقریرات درس خارج فقه آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد مقدس و نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ است که انتشارات حوزه علمیه خراسان در پاییز سال ۱۳۹۹ آن را چاپ و منتشر کرد.

در این کتاب که در مقام تبیین و دفاع از نظریه مشروعیت قیام و اقامه حکم در عصر غیبت بر اساس ادله معتبر فقهی به رشته تحریر درآمده است.

همچنین عناوین سه‌گانه «حکومت و دولت از منظر آموزه‌های اسلامی»، «ادلّه مشروعیت قیام و تشکیل حکومت در عصر غیبت» و «اشکالات نظریه مشروعیت قیام و تشکیل حکومت در عصر غیبت» مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این کتاب نفیس به فروشگاه انتشارات حوزه خراسان به نشانی مشهد مقدس، خیابان امام خمینی (ره)، حدفاصل امام خمینی (ره) ۳۲ و ۳۴ مراجعه کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا