اجتماعیاخبار خراسان رضویسایرحوزه ها

کاهش 10 درجه‌ای دمای هوا در راه است/بارش برف و باران از عصر فردا

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، سامانه ناپایدار از عصر جمعه وارد استان شده و باعث بارش برف و باران، وزش باد شدید و کاهش محسوس دمای هوا در استان می‌شود.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، زهرا مبشری نسب اظهار کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی، سامانه ناپایدار از عصر جمعه وارد استان شده و باعث بارش برف و باران، وزش باد شدید و کاهش محسوس دمای هوا در استان می‌شود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: این بارش‌ها به صورت پراکنده و با حجم کم خواهند بود.

وی با بیان اینکه از صبح امروز تا بعدازظهر جو استان به نسبت پایدار خواهد بود و طی این مدت پدیده خاصی پیش‌بینی نمی‌شود، ادامه داد: دمای هوا در استان از امروز افزایش می‌یابد که تا بعدازظهر فردا ماندگار خواهد بود.

مبشری نسب گفت: همچنین بر اثر فعالیت این سامانه ناپایدار، روز شنبه هفته آینده دمای هوای استان بطور محسوس کاهش می‌یابد بطوری که میانگین دمای هوای روزانه در استان هشت تا ۱۰ درجه سلسیوس کاهش یافته و هوای سرد تا پنجشنبه هفته آینده در استان ماندگار می‌شود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: همچنین روز شنبه دمای هوای روزانه مشهد با کاهش ۱۰ درجه ای به ۶ درجه سلسیوس می‌رسد که تا پایان هفته آینده نیز ماندگار است.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مشهد بین یک تا ۱۴ درجه سلسیوس در نوسان بود ادامه داد: بیشینه دمای هوای امروز مشهد به ۱۷ درجه سلسیوس و کمینه دمای هوای آن به حدود ۲ درجه سلسیوس می‌رسد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا