اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق در خراسان رضوی / قطع برق ۱۱۶ اداره پرمصرف


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، مجید آزیز در رابطه با میزان مصرف برق خراسان رضوی در فصل گرمای جاری، اظهار کرد: در دوره دو ماهه ابتدای امسال حدود ۱۰ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل شاهد کاهش مصرف برق در سطح استان بوده‌ایم.

وی ادامه داد: در زمینه مصرف برق اقدامات گسترده‌ای در بخش تولید و افزایش ظرفیت‌های نیروگاهی صورت گرفته است و با همکاری مشترکان به‌ویژه در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و اداری خوشبختانه مشکلی در تأمین برق بخش خانگی نداریم.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با توجه به روند افزایش دمای هوا در روزهای آینده مردم عزیز استان کماکان با انجام اقدامات صرفه‌جویانه به تأمین برق مطمئن و مداوم کمک کنند.

وی گفت: مردم با اقداماتی از جمله استفاده از دور کند کولر آبی، تنظیم دمای کولر گازی بر روی ۲۵ درجه، استفاده از لامپ‌های SMD و LED برای تأمین روشنایی، عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف از قبیل اتو، ماشین‌های ظرفشویی و لباسشویی، بخارشو در ساعات اوج مصرف نه تنها به صرفه‌جویی در مصرف برق بلکه از افزایش هزینه‌های برق در سبد خانوار جلوگیری خواهند کرد.

آزیز افزود: از ابتدای اجرای طرح صرفه‌جویی مصرف برق ادارات، تا به امروز تعداد ۱۱۶ اداره شامل سازمان‌های عمومی و دولتی، بانک‌ها، شهرداری در سطح شهرستان‌های خراسان رضوی به جز مشهد و طرقبه و شاندیز از میزان مصرف ۳۰ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل در ساعات اداری عدول کرده‌اند که نسبت به قطع برق آن‌ها اقدام شده است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا